reklama

Šampion F1 Hamilton začal v Brazílii traťovým rekordem. Na Mercedesy v pátek nikdo neměl

Lewis Hamilton na trati v Sao Paulu. Lewis Hamilton na trati v Sao Paulu. autor: Reuters
Lewis Hamilton zahájil první závodní víkend po zisku čtvrtého titulu mistra světa formule 1 stylově. Nejrychlejší byl v obou trénincích na Velkou cenu Brazílie, první trénink vyhrál v rekordu okruhu 1:09,202.

Sao Paulo - Krok s britským šampionem formule 1 Lewisem Hamiltonem držel v úvodním tréninku na GP Brazílie jen týmový kolega z Mercedesu Valtteri Bottas, který byl o 127 tisícin pomalejší. V úvodní jízdě ztratil Fin na Hamiltona 127 tisícin sekundy, v druhé jen 48 tisícin.

Hamilton už titul má, Mercedes chce ale i druhé místo. V Brazílii z něj zkusí vyšoupnout Vettela Hamilton už titul má, Mercedes chce ale i druhé místo. V Brazílii z něj zkusí vyšoupnout Vettela Čtěte zde

V trénincích se zatím příliš nedařilo Němci Sebastianu Vettelovi z Ferrari, který bude ve zbývajících dvou závodech hájit druhou pozici v šampionátu. Nejprve zajel až šestý čas se ztrátou 782 tisícin, poté byl s odstupem 360 tisícin čtvrtý.

Třetí Bottas za Vettelem před nedělním závodem zaostává o 15 bodů a Mercedes před devatenáctou Grand Prix sezony deklaroval, že se pokusí čtvrtým rokem po sobě získat v konečném hodnocení MS double.

Třetí čas zajel v prvním tréninku na okruhu Autodromo José Carlos Pace Vettelův týmový kolega Kimi Räikkönen, odpoledne byl třetí pilot Red Bullu Daniel Ricciardo. Australan Ricciardo dostal v úvodu závodního víkendu trest deseti pozic na startu Velké ceny oproti kvalifikačnímu výsledku kvůli výměně jedné ze součástí motoru.

Výsledky prvního tréninku včetně použitých směsí:

Výsledky druhého tréninku včetně použitých směsí:

reklama