reklama

Sauber už nebude vlastnit Sauber. Zakladatel prodal stáj F1 investiční společnosti

Monopost Sauber Monopost Sauber autor: Sauber AG
Švýcarská investiční společnost Longbow Finance odkoupila holding Sauber od dosavadních vlastníků, zakladatele týmu Petera Saubera a vedoucí stáje a jednatelky Monishy Kaltenbornové. Název stáje ani její sídlo v Hinwilu se nezmění.

Budapešť - Stáj formule 1 Sauber našla nového majitele a její budoucnost se tím zdá být zajištěna. Švýcarská investiční společnost Longbow Finance odkoupila holding Sauber od dosavadních vlastníků, zakladatele týmu Petera Saubera a vedoucí stáje a jednatelky Monishy Kaltenbornové. Název stáje ani její sídlo v Hinwilu se nezmění.

Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Program, výsledky a účastníci seriálu F1 Prohlédněte zde

Zatímco Peter Sauber se z týmu definitivně stáhne a složí všechny funkce, rakouská stájová šéfka zůstane na dosavadní pozici. "Podepsali jsme smlouvu, kterou jsme zajistili týmu formule 1 i skupině Sauber budoucnost," řekl dvaasedmdesátiletý Sauber, jehož nástupcem v pozici prezidenta holdingu se stal Pascal Picci, prezident Longbow Finance.

"Jsme si jistí, že jsme získali perfektního partnera na to, aby z nás byl úspěšný a konkurenceschopný tým," uvedla Kalterbornová.

Stáj Sauber v mistrovství světa v posledních letech paběrkuje. V této sezoně ještě její jezdci Marcus Ericsson ze Švédska a Felipe Nasr z Brazílie nezískali ani bod. Vloni skončili s 36 body osmí v Poháru konstruktérů, ale o rok dříve Sauber ani jednou nebodoval.

reklama