reklama

Přísně tajné! Čtyři roky po Schumiho nehodě na lyžích je stav legendy stále zahalen tajemstvím

Michael Schumacher ukončil svoji úspěšnou kariéru pilota formule 1 v roce 2012. Michael Schumacher ukončil svoji úspěšnou kariéru pilota formule 1 v roce 2012. autor: Daimler Media
Před čtyřmi lety utrpěl Michael Schumacher vážné zranění hlavy, dodnes není jasné, v jakém stavu se sedminásobný mistr světa formule 1 nachází.

Praha - Stačila jediná nepovedená jízda na lyžích a život sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera se radikálně změnil. Před čtyřmi roky německý fenomenální závodník utrpěl poranění mozku, jehož následky jsou dodnes zahalené rouškou tajemství.

Po nehodě byl nyní 48letý Schumacher uveden do umělého spánku, a i když z něj byl po půl roce probuzen, je jeho aktuální zdravotní stav stále jen tématem nejroztodivnějších spekulací.

Manželka Corina se totiž vedle špičkové lékařské a rehabilitační péče v rodinném sídle na břehu Ženevského jezera postarala o téměř dokonalou mediální clonu. "Schumacherův zdravotní stav není veřejnou věcí," odráží Sabine Kehmová, rodinná manažerka a mluvčí v jedné osobě, neoblomně všechny dotazy.

Ticho a hlavně žádné napětí

Došlo to tak daleko, že když před pár týdny dorazili novináři renomovaného francouzského deníku L’Equipe před brány rezidence v Glandu, přivítala je ochranka v černém Mercedesu a důrazně vypoklonkovala pryč se slovy, že "působí napětí".

Poslední novinkou o Schumiho stavu tak zůstává rok staré vyjádření Němcova právníka pro televizi CNN, že jeho mandant nemůže chodit. Týkalo se to soudního sporu s médiem, které předtím napsalo, že bývalá hvězda Ferrari může chodit.

Rozhodnuto: krásky na startu formule 1 končí. Podívejte se, o co fanoušci také přijdou Rozhodnuto: krásky na startu formule 1 končí. Podívejte se, o co fanoušci také přijdou Prohlédněte zde

Fanoušky dělí mlčení a mlžení na dvě skupiny. Jedna bombarduje rodinu dopisy a e-maily s žádostí, aby nebyli skoupí na informace. Jiní příznivci Schumacherovy příbuzné chápe a uznávají jejich právo na soukromí.

Na závodních okruzích se mezitím postupně vrací slavné jméno - Schumiho syn Mick. Po druhém místě v německé a italské Formuli 4 se letos posunul do evropského šampionátu F3. V barvách týmu Prema s motorem Mercedes ale 18letý jezdec zatím čeká na vavříny, vrcholem bylo třetí místo v Monze.

Ovací se nositel slavného jména dočkal letos v srpnu ve Spa-Francorchamps, kde jako připomínku svého otce pilotoval monopost formule 1 Benetton, v němž Michael Schumacher získal roku 1994 titul mistra světa.

Putování po nemocnicích s nejistým výsledkem

Právě Mick byl před čtyřmi lety jediným svědkem nešťastné nehody, při níž se jeho otec zranil při pádu na lyžích v Méribelu. Po nárazu do kamene Schumacher utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. Podle mínění lékařů mu zachránila život jen nasazená přilba.

Od Hamiltona po krále rychlých řídítek. Toto jsou motorističtí šampioni letošního roku Od Hamiltona po krále rychlých řídítek. Toto jsou motorističtí šampioni letošního roku Prohlédněte zde

Francouzští záchranáři Schumachera nejdřív odvezli vrtulníkem do nemocnice Moutiers. Ta je sice blízko lyžařskému středisku v Méribelu, kde se Němec zranil, ale nemá neurochirurgické oddělení. Až pak byl přemístěn do Grenoblu na špičkovou univerzitní kliniku.

Tam hned podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku. Lékaři ho z něj probouzeli téměř půl roku, závodník se z kómatu úplně probral až v půlce června 2014. Z nemocnice pak zamířil do Švýcarska na univerzitní kliniku v Lausanne a potom do svého domu v městečku Gland. Fanoušci stále nepřestávají věřit, že se zdravotní stav formulové legendy zlepší.

reklama