reklama

Strádající Williams uvažuje o prodeji týmu ve formuli 1

George Russell ve voze Williams při únorovém testování George Russell ve voze Williams při únorovém testování autor: Reuters
Williams uvažuje o prodeji svého týmu ve formuli 1. Stáj, která v minulosti světovému šampionátu dominovala, byla v loňské sezoně v Poháru konstruktérů nejhorší.

Tým dokázal získat jediný bod, o který se postaral polský jezdec Robert Kubica.

Společnost Williams Grand Prix Holdings zveřejnila ekonomické výsledky za loňský rok. Z nich vyplývá, že výnosy meziročně klesly o 35 milionů liber (1,04 miliardy korun), tedy asi o 27 procent.

Další ranou pak bylo rušení letošních závodů F1 kvůli pandemii koronaviru. Vedení proto v dubnu sáhlo k úsporným opatřením a poslalo zaměstnance na nucenou dovolenou. Platy jezdců George Russella a Nicholase Latifiho i vyššího managementu se snížily o 20 procent.

Poslední Velkou cenu vyhráli jezdci Williamsu před osmi lety. Jako poslední se mistrem světa stal Kanaďan Jacques Villeneuve v roce 1997, v témže roce stáj naposledy ovládla Pohár konstruktérů. Ten získala devětkrát, úspěšnější je v tomto ohledu pouze Ferrari.

Výdajový strop ve formuli 1 má zelenou, týmy čekají radikální úspory Výdajový strop ve formuli 1 má zelenou, týmy čekají radikální úspory Čtěte zde
reklama