Hamilton boural, pátek tak v Montrealu patřil Ferrari

7. 6. 2019 22:08
Vozy Ferrari překvapivě zajely nejrychlejší časy tréninků před Velkou cenou Kanady formule 1. V první části sice dominovala suverénní stáj dosavadní sezony Mercedes, ale ve druhém tréninku Lewis Hamilton havaroval a jeho chyby využila obě ferrari. Vítězný čas zajel Charles Leclerc, druhý byl Sebastian Vettel.
Lewis Hamilton v Mercedesu.
Lewis Hamilton v Mercedesu. | Foto: Reuters

Tým Mercedes touží v Montrealu vyhrát i sedmý letošní závod a v prvním tréninku s novými vylepšenými motory porazil konkurenci o téměř sekundu. Za Hamiltonem a Valtterim Bottasem skončil třetí Leclerc. Poté se však monacký pilot dočkal dílčího úspěchu a loňského vítěze kanadské GP Vettela odsunul na druhou příčku o 74 tisícin sekundy.

Pětinásobný světový šampion Hamilton chyboval po půlhodině druhého tréninku, když v zatáčce trefil bokem vozu zeď a poškodil kolo se zavěšením. Pak už zůstal v boxu, mechanici museli vyměnit i podlahu. "Mrzí mě to," utrousil britský pilot, jenž obsadil až 6. místo.

Hamiltonova havárie v druhém pátečním tréninku:

V nedělní Velké ceně na okruhu Gillese Villeneuvea bude Hamilton útočit na pátý triumf v sezoně, zbývající dva vybojoval Bottas. Pořadí mistrovství světa vede Hamilton před týmovým kolegou o 17 bodů.

Tréninky na Velkou cenu Kanady, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Montrealu:

První trénink: 1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:12,767, 2. Bottas (Fin./Mercedes) -0,147, 3. Leclerc (Mon./Ferrari) -0,953, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,988, 5. Vettel (Něm./Ferrari) -1,138, 6. Räikkönen (Fin./Alfa Romeo) -1,178.

Druhý trénink: 1. Leclerc 1:12,177, 2. Vettel -0,074, 3. Bottas -0,134, 4. Sainz (Šp./McLaren) -0,376, 5. Magnussen (Dán./Haas) -0,758, 6. Hamilton -0,761.