reklama

V Nice pojmenovali ulici na počest zesnulého pilota F1 Bianchiho

Jules BIanchi. Jules BIanchi. autor: Marussia F1 Team
Bianchiho ulice leží v blízkosti fotbalového stadionu Allianz Riviera a křižuje se s Rue Camille Muffatové, která nese jméno další zdejší rodačky, olympijské plavecké šampionky z Londýna.

Nice - Jedna z ulic v Nice ponese od nynějška jméno zesnulého pilota formule 1 Julese Bianchiho. Snímek slavnostně odhalené cedule v jeho rodném městě s nápisem Rue Jules Bianchi, dodatkem pilot formule 1 a daty 1989 - 2015 zveřejnil na instagramu jeho bývalý soupeř a krajan Jean-Eric Vergne.

Ecclestone potvrdil, že po čtyřiceti letech skončil v čele F1. Novým šéfem je Carey Ecclestone potvrdil, že po čtyřiceti letech skončil v čele F1. Novým šéfem je Carey Čtěte zde

Bianchiho ulice leží v blízkosti fotbalového stadionu Allianz Riviera a křižuje se s Rue Camille Muffatové, která nese jméno další zdejší rodačky, olympijské plavecké šampionky z Londýna. Ta zemřela v pětadvaceti letech při havárii helikoptéry v Argentině v roce 2015.

"Jules miloval fotbal. Tahle lokalita se nám líbí, je to tak dynamická oblast, plná příslibů," řekl místním novinám Bianchiho otec Philippe.

Bianchi zemřel v nemocnici v Nice v pětadvaceti letech v červenci 2015, po devíti měsících v kómatu podlehl následkům devastujících zranění hlavy. Ta utrpěl v říjnu 2014 při havárii ve Velké ceně Japonska v Suzuce.

reklama