Hamilton vyhrál kvalifikaci v uličkách Baku, dojel si pro triumf číslo 66

Radek Vičík Radek Vičík
24. 6. 2017 16:17
Lewis Hamilton zajel nejlepší čas v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1 a zopakoval kvalifikační triumf z předchozího závodu v Montrealu.
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. | Foto: Reuters

Baku - Lewis Hamilton opanoval kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1 a získal tak 66. pole position ve své kariéře. Už jen dva úspěchy ho dělí od absolutního lídra, jímž je Michael Schumacher.

"Tak má vypadat kvalifikace! Podařilo se mi skloubit všechno v ten nejdůležitější čas. Musím také poděkovat týmu za skvělou práci," uvedl Brit krátce poté, co v boxech vystoupil ze svého vozu..

Triumf Mercedesu podtrhl druhým místem Valtteri Bottas, který na stájového kolegu ztratil přes čtyři desetiny vteřiny. "Určitě jsme zklamaný, ale Lewis zajel skvělé kolo. Ale druhé místo není tak špatné," řekl Fin, kteří věřil v druhou pole position kariéry.

Za Stříbrnými šípy se odehrál další souboj v rámci jednoho týmu. Kimi Räikkönen ve Ferrari v něm porazil lídra světového šampiona Sebastiana Vettela.

Zkušený Räikkönen připomněl velké problémy s pneumatikami, protože teplota trati dosahovala až 40 stupňů Celsia. "S pneumatikami to bylo hodně náročné a po každé výměně jsme se trápili. Naštěstí poslední sada byla mnohem lepší. to se pak dá jet výrazně rychleji," sdělil finský jezdec.

Rozhodující třetí část kvalifikace byla tři minuty a 33 vteřin před koncem přerušena. Daniel Ricciardo zastavil svůj poškozený Red Bull na rovince poté, co v měl v zatáčce číslo šest kolizi s ochrannou zídkou.

Odstavený Ricciardův Red Bull:

Australan se tak propadl až poslední desáté místo, dostali před něj nejen jeho týmový kolega Max Verstappen na páté pozici, ale také oba jezdci Force India a Williamsu.

Velká cena Ázerbájdžánu formule 1 startuje v neděli ve 15:00 a závod můžete sledovat v našem online přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.