Vettel vypálil v montrealské kvalifikaci Mercedesu rybník

rav rav
8. 6. 2019 21:24
Sebastian Vettel ve Ferrari vyhrál v Montrealu svoji první letošní kvalifikaci a postaví se na první místo startovního roštu nedělní Velké ceny Kanady,
Sebastian Vettel.
Sebastian Vettel. | Foto: Reuters

Němec porazil o dvě desetiny vteřiny lídra seriálu Lewise Hamiltona s Mercedesem. "Jsem napumpovaný adrenalinem a moc moc šťastný za celý náš tým. Posledních pár týdnů jsme měli hodně těžkých. Auto jelo dobře a doufám, že to vydrží i do závodu," řekl Vettel, jenž vyhrál kvalifikaci naposledy při loňské VC Německa.

Do druhé řady se postaví Charles Leclerc ve druhém Ferrari a Daniel Ricciardo za volantem Renaultu.

Hamiltonův aktuálně největší soupeř v boji o vedení, týmový kolega Valtteri Bottas, skončil po chybě při prvním rychlém kole až na šestém místě.

O největší vzrušení se v sobotu postaral Kevin Magnussen, když v samém závěru druhé části boje o pole position rozbil svůj Haas. Dán tak znemožnil zlepšení Maxe Verstappena, který se neprobojoval do top 10.

Magnussenova havárie:

Hned v první části vypadl domácí Lance Stroll v Racing Pointu, který musel do kvalifikace se starší specifikací motoru. Ten nový mu totiž v sobotu dopoledne místního času shořel během třetího tréninku.

Strollův požár:

Velká cena Kandy formule 1 startuje v neděli ve 20:10 našeho času. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před začátkem závodu.