Utržené víko kanálu Hamiltona nevystrašilo, v Portimau vyhrál 97. kvalifikaci kariéry

Radek Vičík Radek Vičík
24. 10. 2020 16:35
Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Portugalska formule 1 a lídr seriálu bude podeváté v této sezoně stát na pole position.
Oprava utrženého víka kanálu před kvalifikací na VC Portugalska formule 1
Oprava utrženého víka kanálu před kvalifikací na VC Portugalska formule 1 | Foto: Reuters

Brit v Portimau útočí na překonání rekordu Michaela Schumachera v počtu vyhraných Grand Prix, oba jezdci mají na svém kontě zatím 91 vítězství.

"Nedokážu popsat, jak to dneska bylo těžký! Valtteri byl na čele a já se pořád snažil, abych dokázal dát dohromady rychlý čas. Rozhodl jsem se jet tři okruhy, abych měl víc možností ho pokořit," řekl Hamilton, jenž vyhrál svoji 97. kvalifikaci kariéry.

Druhý se ztrátou jedné desetiny vteřiny byl jeho týmový kolega Valtteri Bottas. Stříbrné šípy tak mají nakročeno k tomu, aby si už v neděli zajistily Pohár konstruktérů.

Do druhé řady startovního roštu se postaví Max Verstappen s Red Bullem a Charles Leclerc ve Ferrari, za nimi budou Segio Pérez ve voze Racing Point a Verstappenův týmový parťák Alexander Albon.

Do třetí části se naopak vůbec nevydal Daniel Ricciardo, jenž svůj Renault poškodil na závěru kvalifikace části číslo dvě.

Začátek kvalifikace se opozdil o půl hodiny, protože portugalští pořadatelé museli opravit utržené víko kanálu v zatáčce číslo 14. To se poškodilo na konci sobotního tréninku poté, co po něm projel Sebastian Vettel ve Ferrari.

Špatný den německého pilota vygradoval v samotné kvalifikaci, v níž obsadil až 15. místo a prohrál i s Georgem Russellem ve Williamsu.

Velká cena Portugalska startuje v neděli v 14:10. Grand Prix vysílá stanice Sport2, závodní studio začíná 70 minut před startem. On-line přenos můžete sledovat na stránkách deníku Aktuálně.cz.