Vettel počtvrté vyhrál kvalifikaci v Singapuru, Hamilton odstartuje až pátý

Radek Vičík Radek Vičík
16. 9. 2017 16:07
Sebastian Vettel začal útok na návrat do čela šampionátu formule 1 nejrychlejším kolem v singapurské kvalifikaci. Jeho rival v boji o titul Lewis Hamilton ztratil šest desetin vteřiny.
Sebastian Vettel ve Ferrari projíždí před boxy Red Bullu na okruhu v Singapuru.
Sebastian Vettel ve Ferrari projíždí před boxy Red Bullu na okruhu v Singapuru. | Foto: Reuters

Singapur - Sebastian Vettel odstartuje z prvního místa do nočního závodu formule 1 v ulicích Singapuru. Rozhodla o tom sobotní kvalifikace na Velkou cenu Singapuru, v níž pilot Ferrari vyhrál časem 1:39,669 minuty.

Druhé a třetí místo patří Red Bullu v pořadí Max Verstappen, Daniel Ricciardo, druhou řadu pak doplní Kimi Räikkönen v dalším Ferrari.

"Ječel jsem do rádia jako fanoušci na tribunách. Byl to úžasný pocit, ještě teď jsme plný adrenalinu. Zítra to ale bude dlouhý závod a tihle kluci (od Red Bullu) jsou hodně rychlí," řekl krátce po skončení tréninku Vettel.

Jeho vyzyvatel v boji o titul a současný lídr seriálu Lewis Hamilton dovedl svůj Mercedes až na páté místo, hned za ním skončil Valtteri Bottas v druhém Stříbrném šípu. "Taková ztráta je nepřijatelná," zlobil se Hamilton v boxech poté, co Vettelovi naměřila oficiální časomíra nejlepší kolo rychlejší o šest desetin vteřin.

Německý jezdec svým pole position zabránil druhému Verstappenovi stát se historicky prvním teenagerem na prvním místě startovního roštu Grand Prix. Nizozemci totiž bude 30. září dvacet let a příští kvalifikace formule 1 je na programu v Sepangu právě v den jeho kulatých narozenin.

"Je škoda, že jsme se nedostali na pole position, ale byli jsme dost blízko. Budeme se ho (Vettela) snažit předjet v prvním kole," nastínil mladý Nizozemec strategii svého týmu.

Trochu zklamaný byl i boss Red Bullu Chrisitan Horner: "Zatím jsme v Singapuru byli nejrychlejší ve všech částech, kromě té klíčové - poslední fáze kvalifikace. Ale závody se nevyhrávají v sobotu."

Zatímco v první části kvalifikace potřetí v uplynulých šesti Grand Prix odpadly oba Williamsy, tým McLaren mohl slavit dvojitý a v posledních třech letech nezvyklý postup do top 10. Fernando Alonso nakonec obsadil sedmé místo a Stoffel Vandoorne osmé.

Velká cena Singapuru startuje v neděli ve 14:00 a závod můžete sledovat v našem on-line přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.