Vettel počtvrté vyhrál kvalifikaci v Singapuru, Hamilton odstartuje až pátý

Sebastian Vettel ve Ferrari projíždí před boxy Red Bullu na okruhu v Singapuru. Sebastian Vettel ve Ferrari projíždí před boxy Red Bullu na okruhu v Singapuru. autor: Reuters
Sebastian Vettel začal útok na návrat do čela šampionátu formule 1 nejrychlejším kolem v singapurské kvalifikaci. Jeho rival v boji o titul Lewis Hamilton ztratil šest desetin vteřiny.

Singapur - Sebastian Vettel odstartuje z prvního místa do nočního závodu formule 1 v ulicích Singapuru. Rozhodla o tom sobotní kvalifikace na Velkou cenu Singapuru, v níž pilot Ferrari vyhrál časem 1:39,669 minuty.

Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Sezona formule 1 skončila. Projděte si kompletní výsledky a pořadí Prohlédněte zde

Druhé a třetí místo patří Red Bullu v pořadí Max Verstappen, Daniel Ricciardo, druhou řadu pak doplní Kimi Räikkönen v dalším Ferrari.

"Ječel jsem do rádia jako fanoušci na tribunách. Byl to úžasný pocit, ještě teď jsme plný adrenalinu. Zítra to ale bude dlouhý závod a tihle kluci (od Red Bullu) jsou hodně rychlí," řekl krátce po skončení tréninku Vettel.

Jeho vyzyvatel v boji o titul a současný lídr seriálu Lewis Hamilton dovedl svůj Mercedes až na páté místo, hned za ním skončil Valtteri Bottas v druhém Stříbrném šípu. "Taková ztráta je nepřijatelná," zlobil se Hamilton v boxech poté, co Vettelovi naměřila oficiální časomíra nejlepší kolo rychlejší o šest desetin vteřin.

Německý jezdec svým pole position zabránil druhému Verstappenovi stát se historicky prvním teenagerem na prvním místě startovního roštu Grand Prix. Nizozemci totiž bude 30. září dvacet let a příští kvalifikace formule 1 je na programu v Sepangu právě v den jeho kulatých narozenin.

Formule E přepíše dějiny švýcarského sportu. V Curychu se pojede první okruhový závod od roku 1955 Formule E přepíše dějiny švýcarského sportu. V Curychu se pojede první okruhový závod od roku 1955 Prohlédněte zde

"Je škoda, že jsme se nedostali na pole position, ale byli jsme dost blízko. Budeme se ho (Vettela) snažit předjet v prvním kole," nastínil mladý Nizozemec strategii svého týmu.

Trochu zklamaný byl i boss Red Bullu Chrisitan Horner: "Zatím jsme v Singapuru byli nejrychlejší ve všech částech, kromě té klíčové - poslední fáze kvalifikace. Ale závody se nevyhrávají v sobotu."

Zatímco v první části kvalifikace potřetí v uplynulých šesti Grand Prix odpadly oba Williamsy, tým McLaren mohl slavit dvojitý a v posledních třech letech nezvyklý postup do top 10. Fernando Alonso nakonec obsadil sedmé místo a Stoffel Vandoorne osmé.

Velká cena Singapuru startuje v neděli ve 14:00 a závod můžete sledovat v našem on-line přenosu ZDE. Grand Prix vysílá stanice Sport2, hodinu před startem začíná předzávodní studio.