reklama

Vloni rekord, letos prázdno. Formule 1 v Bahrajnu bude kvůli koronaviru bez diváků

Sebastian Vettel při Velké ceně Bahrajnu formule 1 v roce 2019. Sebastian Vettel při Velké ceně Bahrajnu formule 1 v roce 2019. autor: Reuters
Velká cena Bahrajnu formule 1 se 22. března kvůli obavám z šíření nákazy koronavirem pojede bez diváků. Oznámili to pořadatelé druhého závodu sezony. Minulý rok během třídenního programu dorazilo na okruh v Sáchiru rekordních 97 tisíc fanoušků, z toho 34 tisíc navštívilo nedělní závod pod umělým osvětlením.

Bahrajn podle agentury Reuters eviduje 83 nakažených. Grand Prix je podle pořadatelů v tomto ohledu vysoce riskantní záležitostí. "Na tak velkou sportovní akci by přicestovaly tisíce turistů ze zahraničí a dostaly se do těsného kontaktu s domácími fanoušky. To by v současnosti nebylo správné," uvedli pořadatelé.

Koronavirus děsí i motorsport. Hodnota F1 klesla o miliardy, MotoGP nabere zpoždění Koronavirus děsí i motorsport. Hodnota F1 klesla o miliardy, MotoGP nabere zpoždění Čtěte zde

K odložení závodu, jak to již udělala nejvíce zasažená Čína, však nesáhli. "Rozhodli jsme tak v zájmu sportu i jeho globálního (televizního) publika," dodali organizátoři Velké ceny Bahrajnu, kteří již v pátek pozastavili prodej vstupenek.

Formule 1 kvůli novému typu koronaviru odložila dubnovou Velkou cenu Číny, kde loni v prosinci nákaza propukla. Vedení šampionátu doufá, že pro závod najde náhradní termín. Mistrovství světa odstartuje příští týden v Austrálii.

reklama