reklama

Vettel bude po odchodu z Ferrari jezdit za Aston Martin. Nahradí Péreze

Spojení Sebastiana Vettela a Ferrari po sezoně skončí Spojení Sebastiana Vettela a Ferrari po sezoně skončí autor: Reuters
Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel bude po odchodu z Ferrari v příští sezoně závodit za Aston Martin, nynější Racing Point.

Stáj o dohodě s třiatřicetiletým německým pilotem informovala na svých internetových stránkách.

"Sebastian je vítězný typ a to odpovídá našim ambicím," uvedl šéf stáje Otmar Szafnauer.

"V kvalifikaci nebo v závodě je vždycky jedním z nejlepších pilotů na světě. Nedokážu si představit lepšího pilota, který by nám měl pomoci vstoupit do nové éry," dodal.

Vettel odchod z Ferrari oznámil v květnu poté, co se s vedením nedohodl na nové smlouvě. V novém působišti nahradí mexického jezdce Sergia Péreze, jehož odchod byl oznámen ve středu.

Druhým pilotem továrního týmu britské automobilky Aston Martin je syn majitele stáje Kanaďan Lance Stroll.

"Výsledky týmu v probíhající sezoně na mě udělaly dojem a jsem přesvědčen, že budoucnost může být ještě lepší," přidal Vettel. "Bude to pro mě nové dobrodružství s opravdu legendární automobilkou. Pořád formuli 1 miluji, pořád chci být na startu a závodit za Aston Martin je pro mě pocta," dodal.

Vettel přišel do Ferrari v roce 2015 z Red Bullu, s kterým získal čtyři mistrovské tituly. V italské stáji byla jeho nejlepším výsledkem dvě druhá místa v konečném pořadí šampionátu v letech 2017 a 2018. V tomto ročníku se stejně jako celé Ferrari trápí, nejlépe dojel šestý a v průběžném hodnocení je až třináctý.

Komentář: Najmout, pak vyhodit a vyhrát. Případ Gasly ilustruje zoufalství Red Bullu Komentář: Najmout, pak vyhodit a vyhrát. Případ Gasly ilustruje zoufalství Red Bullu Čtěte zde
reklama