reklama

Vettel vzal Mercedesu nejlepší čas testů, McLaren zase trápily problémy

Seabstian Vettel. Seabstian Vettel. autor: Scuderia Ferrari
Můžeme a musíme se stále zlepšovat. Stále mám pocit, že jsme trochu pozadu," uvedl devětadvacetiletý Sebastian Vettel po čtvrtečních testech formule 1 v Barceloně.

Barcelona - Pilot Ferrari Sebastian Vettel zajel v předposlední den testování na novou sezonu formule 1 nejrychlejší čas dosavadních příprav. Čtyřnásobný mistr světa zaznamenal dnes dopoledne na okruhu v Barceloně čas 1:19,024, jímž o téměř tři desetiny sekundy překonal středeční maximum finského nováčka v týmu Mercedes Valtteriho Bottase.

Tajnosti španělských testů F1: Téčko a žralok na několik způsobů, velké senzory i bourající nováček Tajnosti španělských testů F1: Téčko a žralok na několik způsobů, velké senzory i bourající nováček Prohlédněte zde

Na konci předposledního dne testování měl Vettel najeto 156 kol, nejvíce ze všech. "Můžeme a musíme se stále zlepšovat. Stále mám pocit, že jsme trochu pozadu," uvedl devětadvacetiletý Němec, jenž nepřeceňoval fakt, že dnes předčil i mistrovské Mercedesy.

"Když se podíváte na to, jak málo kol odjeli, jak byli v minulosti v testech pomalí a pak v závodech výrazně zrychlili, tak je to jasné," naznačil Vettel, že časy zajeté při testování dominantním týmem posledních tří sezon nejsou úplně směrodatné.

Druhý byl dnes právě pilot Mercedesu Lewis Hamilton z Británie (1:19,352), třetí čas zajel Francouz Esteban Ocon s vozem stáje Force India.

Další ze špatných dnů prožil tým McLaren. Poté, co byl ve středu nespokojen s výkonem motoru Honda Španěl Fernando Alonso, musel dnes jeho belgický kolega Stoffel Vandoorne dvakrát odstavit vůz, který náhle přestal jet.

Porucha motoru Honda v McLarenu Stoffela Vandoorna:

Předsezonní testování vyvrcholí v Barceloně v pátek, nový ročník mistrovství světa začne v Austrálii 26. března.

reklama