reklama

Red Bull ukázal vyzyvatele Mercedesu. Chce pokračovat na vítězné vlně z Abú Zabí

Novy monopost formule 1 Red Bull RB16B pro sezonu 2021. Red Bull Racing |  00:51
Téměř den co den se objevuje nový monopost formule 1 pro letošní sezonu. Na úterní premiéru speciálu Red Bull RB16B ovšem fanoušci i odborníci čekali zvlášť netrpělivě. Právě vůz rakouské stáje má být hlavním vyzyvatelem v současné době téměř neporazitelného Mercedesu.

Red Bull se netají, že podobně jako u ostatních soupeřů, je jeho letošní speciál kvůli omezeným možnostem inovací vlastně jen vylepšený loňský model. Však je na RB16B téměř všechno tak, jako bylo Red Bullu, s nímž Max Verstappen vyhrál poslední závod sezony v Abú Zabí.

Změnilo fakticky jen to, co bylo nutné vzhledem k přísnějším technickým regulím ohledně aerodynamiky. Vedle upraveného předku dostal monopost také novou podlahu. Podle šéfa týmu Christiana Hornera zůstaly zcela nezměněné dvě třetiny dílů.

Obvyklou předsezonní hru "najdi rozdíly" u Red Bullu vyhrává hlavně otázka sponzorů. Z vozu i jména týmu zmizela automobilka Aston Martin, která má teď vlastní stáj (dřívější RacingPoint). Naopak přibylo víc log dodavatele motorů Hondy. Vedle Verstappen se do monopostu týmu se základnou v britském Milton Keynes posadí Mexičan Sergio Pérez, ještě loni pilot RacingPointu.

reklama