reklama

Verstappen po vítězství v Německu znovu udeřil, vyhrál kvalifikaci na Hungaroringu

Max Verstappen (vpravo) slaví s členem týmu Red Bull vítězství v kvalifikaci na Vlekou cenu Maďarska formule 1. Max Verstappen (vpravo) slaví s členem týmu Red Bull vítězství v kvalifikaci na Vlekou cenu Maďarska formule 1. autor: Reuters
Max Verstappen potvrdil svoji výbornou formu. Pilot Red Bullu po vítězství v GP Německa ovládl sobotní kvalifikaci na maďarském Hungaroringu.

Verstappen zajel časem 1:14,572 minuty nový rekord Velké ceny Maďarska. Před druhým Valtterim Bottasem v Mercedesu měl ale na cestě za první pole position v kariéře náskok pouhých 18 tisícin vteřiny.

"Je to neuvěřitelné. Auto od pátku drží skvěle. Věděli jsme, že to bude těžké, ale monopost doslova letěl po trati," liboval si 21letý pilot.

Lídr seriálu Lewis Hamilton postaví svůj Stříbrný šíp na třetí místo na startovním roštu. Jeho ztráta činila necelé dvě desetiny vteřiny. Za Britem se seřadili oba piloti Ferrari v pořadí Charles Leclerc, Sebastian Vettel.

Monačan Leclerc měl přitom v první části boje o pole position poměrně vážnou havárii. Své Ferrari však nezničil a dokázal bojovat o čelní příčky.

Velká cena Maďarska formule 1 je na programu v neděli v 15:10. Vysílá ji stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.

Výsledky kvalifikace včetně použitých směsí pneumatik:

reklama