reklama

Video: Co to dělá? Zmatená modelka odmávala závod formule 1 v Kanadě o kolo dřív

Modelka Winnie Harlowová odmávla Sebastiana Vettela v cíli Velké ceny Kanady formule 1. Modelka Winnie Harlowová odmávla Sebastiana Vettela v cíli Velké ceny Kanady formule 1. autor: Repro: TV
Populární modelka Winnie Harlowová se o kolo spletla a začala mávat šachovnicovou vlajkou, když měla Grand Prix Kanady ještě pokračovat.

Montreal - Když Sebastian Vettel vjížděl do posledního kola nedělní Velké ceny Kanady formule 1, nestačil se divit. "Proč už mávají šachovnicovým praporem? Řekněte jim, že ještě není hotovo," divil se pilot Ferrari do týmového rádia.

Podívejte se na celou situaci:

Německý jezdec skutečně neměl vlčí mlhu. Modelka Winnie Harlowová, kterou šéfům šampionátu doporučil její kamarád Lewis Hamilton, skutečně začala šachovnicovou vlajkou mávat už v cíli 69. kola.

Piloti pak sice dojeli řádné do cíle, ale podle bodu 43.2 sportovních regulí byl závod zpětně zkrácen. Pokud je předčasně odmáván, je jako konečný považován výsledek po průjezdu předchozího okruhu. Jinými slovy, místo 70 kol měla letošní Velká cena Kanady okruhů jen 68.

Naštěstí v závěru Velké ceny nedošlo k žádné změně pořadí. Smutný byl jen Daniel Ricciardo, který přišel o nejrychlejší kolo závodu ve prospěch týmového kolegy z Red Bullu Maxe Verstappena.

Podobné minely v cíli formule 1 nejsou ničím vzácným. Stejná chyba jako v Kanadě se stala před čtyřmi lety v Grand Prix Číny, kde také pořadatelé vytáhli šachovnicovou vlajku o kolo dříve.

V roce 2002 v domácím závodě legendární fotbalista Pelé pro změnu přehlédl vítězného Michaela Schumachera a odmával až o kolo zpět jedoucího Takumnu Satóa…

Hamilton získal pátý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2018 Hamilton získal pátý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2018 Prohlédněte zde
reklama