reklama

Zanardi se po čtvrté operaci hlavy uspokojivě zotavuje

Alex Zanardi v roce 2003. Alex Zanardi v roce 2003. autor: Reuters
Bývalý jezdec formule 1 Alex Zanardi, zraněný při vážné nehodě na handbiku, se po čtvrté operaci hlavy uspokojivě zotavuje. Podle vyjádření nemocnice v Miláně, kde se dalšímu neurologickému zákroku na konci července podrobil, se jeho klinický stav postupně zlepšuje a mohl tak být propuštěn z jednotky intenzivní péče.

Třiapadesátiletý Zanardi byl do milánské nemocnice San Raffaele převezen 24. července poté, co se zhoršil jeho stav v neurorehabilitačním centru v Costa Masnaga. Tři dny po přijetí v Miláně podstoupil kvůli neupřesněným komplikacím "složitý neurochirurgický zákrok".

Zanardi je po čtvrté operaci hlavy. Hrozí mu, že přijde o obě oči Zanardi je po čtvrté operaci hlavy. Hrozí mu, že přijde o obě oči Čtěte zde

Italský paralympionik, který v roce 2001 přišel o obě nohy po havárii v automobilovém závodě, utrpěl 19. června při nehodě nedaleko Pienzy mimo jiné vážné zranění hlavy a mnohočetné fraktury kostí v obličeji. V nemocnici v Sieně, kde byl původně hospitalizován, podstoupil tři operace hlavy včetně náročné pětihodinové rekonstrukce obličeje.

Od havárie byl připojen na plicní ventilaci a byl v umělém spánku, než jej lékaři postupně začali probouzet. Ve stabilizovaném stavu byl 21. července přeložen do neurorehabilitačního centra, v něm ale strávil pouhé tři dny, než se jeho stav opět zhoršil.

reklama