Zatáčky svědčí Red Bullu. Jeho jezdci ovládli úvodní tréninky na Velkou cenu Monaka

Max Verstappen ze stáje Red Bull na trati při tréninku na VC Monaka Max Verstappen ze stáje Red Bull na trati při tréninku na VC Monaka autor: Reuters
Daniel Ricciardo vylepšoval v malém knížectví traťový rekord a navnadil svou stáj na jubilejní 250. Velkou cenu v její historii.

Monte Carlo - Úvodnímu dnu tréninků na prestižní Velkou cenu Monaka formule 1 udávali tón piloti stáje Red Bull. Australan Daniel Ricciardo v obou částech vylepšil traťový rekord, který odpoledne posunul až na 1:11,841 minuty, a byl o 194 tisícin rychlejší než nizozemský týmový kolega Max Verstappen.

Lídr mistrovství světa Lewis Hamilton s mercedesem byl dopoledne třetí, odpoledne ho ale překonal jeho rival v boji o titul Sebastian Vettel z Ferrari. Na třetím místě zaostal ze nejlepším časem o více než půl sekundy (0,572).

Stáj Red Bull má před sebou jubilejní 250. závod ve formuli 1 a na městském okruhu, který je nejkratší v kalendáři, její jezdci hned začali potvrzovat roli favoritů. Na úzké a zakroucené trati není výhodou síla motoru, kterou disponují Mercedes a Ferrari, předností rakouské stáje je naopak jízda v zatáčkách. Ricciardo dopoledne předčil rekordní čas Kimiho Räikkönena z loňské kvalifikace o 52 setin, odpoledne svůj výkon zlepšil o dalších 285 setin.

Po tradičním pátečním dnu volna se piloti v Monte Carlu vrátí na trať v sobotu, kdy se rozhodne o podobě startovního roštu šestého závodu sezony. Hamilton vede pořadí MS před Vettelem o 17 bodů, oba už monackou Grand Prix dvakrát vyhráli, Vettel prvenství obhajuje.

Hamilton získal pátý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2018 Hamilton získal pátý titul. Program, výsledky, profily. Vše o F1 2018 Prohlédněte zde

Tréninky na Velkou cenu Monaka, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Monte Carlu:

První trénink: 1. Ricciardo (Austr./Red Bull) 1:12,126, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,154, 3. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,354, 4. Vettel (Něm./Ferrari) -0,915, 5. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,940, 6. Sainz (Šp./Renault) -1,330.

Druhý trénink: 1. Ricciardo 1:11,841, 2. Verstappen -0,194, 3. Vettel -0,572, 4. Hamilton -0,695, 5. Räikkönen -0,702, 6. Bottas (Fin./Mercedes) -0,801.