Nejrychlejší čas tréninků F1 v Soči zajel Verstappen

Aktualizováno 27. 9. 2019 16:21
Nejlepší čas dnešních tréninků na Velkou cenu Ruska formule 1 zaznamenal Max Verstappen z Red Bullu. Nizozemský pilot v odpolední rychlejší části na okruhu v Soči předvedl výkon 1:33,162 a Charlese Leclerca z Ferrari porazil o tři desetiny.
Max Verstappen při tréninku na VC v Soči 2019
Max Verstappen při tréninku na VC v Soči 2019 | Foto: Reuters

"V Singapuru jsme se trochu trápili, takže je super, že tady nám auto konečně ožilo," řekl Verstappen, který před týdnem v Marina Bay obsadil třetí místo. Do Ruska však přijel s novým motorem a na startu nedělního závodu přijde kvůli překročení povoleného limitu pohonných jednotek o pět míst.

Leclerc potvrdil vzestup Ferrari po letní přestávce. Monacký pilot, který v posledních třech závodech dvakrát vyhrál a jednou skončil druhý za týmovým kolegou Sebastianem Vettelem, ovládl v Soči první trénink a ve druhém si s Verstappenem pořadí vyměnili.

Na třetí příčce už s výraznou ztrátou přes šest desetin skončil Valtteri Bottas, za ním se umístil druhý jezdec Mercedesu a lídr průběžného pořadí Lewis Hamilton. Obhájce titulu, který po skvělém úvodu sezony už tři závody nedokázal zvítězit, za Verstappenem zaostal o osm desetin. Páté místo obsadil se ztrátou jedné sekundy Vettel.

Tréninky na Velkou cenu Ruska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Soči:

První trénink: 1. Leclerc (Mon./Ferrari) 1:34,462, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,082, 3. Vettel (Něm./Ferrari) -0,543, 4. Bottas (Fin./Mercedes) -0,736, 5. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,949, 6. Albon (Thaj./Red Bull) -1,022.

Druhý trénink: 1. Verstappen 1:33,162, 2. Leclerc -0,335, 3. Bottas -0,646, 4. Hamilton -0,798, 5. Vettel -1,039, 6. Gasly (Fr./Toro Rosso) -1,809.