reklama

Ze zhmožděného krku se vyklubal zlomený obratel. Wehrlein bude Sauberu chybět i v Číně

Pascal Wehrlein. (Ilustrační foto) Pascal Wehrlein. (Ilustrační foto) autor: Manor Racing MRT via Facebook
Německý jezdec Formule 1 Pascal Wehrlein bude chybět stáji Sauber ve Velké ceně Číny.

Šanghaj - Zranění německého pilota Formule 1 Pascala Wehrleina při exhibici Race of Champions bylo vážnější, než se vědělo. Jezdec stáje Sauber měl zlomený krční obratel, jak nyní v dějišti Velké ceny Číny prozradil Toto Wolff, sportovní šéf Mercedesu, ve kterém v předchozích letech Wehrlein působil jako testovací jezdec a stal se i šampionem DTM.

Design od fanouška, národní barvy i vzpomínka na Bianchiho. To jsou helmy pilotů formule 1 Design od fanouška, národní barvy i vzpomínka na Bianchiho. To jsou helmy pilotů formule 1 Prohlédněte zde

V Šanghaji Wehrlein stejně jako v úvodním závodě sezony v Austrálii nebude na startu kvůli tréninkovému manku. Jak nyní vyšlo najevo, po nehodě v Miami, kde se při havárii převrátil s otevřeným soutěžním speciálem, měl na několik týdnů nařízený absolutní klid a nosil korzet.

"Měl zhmožděný a zlomený obratel v oblasti krku. Měl štěstí, že to nebylo ještě něco vážnějšího," řekl Wolff německé stanci RTL.

V Číně opět Wehrleina nahradí italský nováček Antonio Giovinazzi. Německý pilot by se rád vrátil na závodní trať příště v Bahrajnu (16. dubna), nejpozději v Rusku (30. dubna).

reklama