reklama

Zemřela bývalá hvězda F1 Reutemann. O šanci bojovat o titul přišel kvůli válce

Carlos Reutemann po vítězství ve Velké ceně Belgie v roce 1981. Carlos Reutemann po vítězství ve Velké ceně Belgie v roce 1981. autor: Williams F1 Team
Ve věku 79 let zemřel někdejší vicemistr světa formule 1 a vítěz dvanácti Velkých cen Argentinec Carlos Reutemann. O jeho smrti ve středu informovala jeho dcera Cora. Podle médií byl Reutemann přes měsíc hospitalizován v nemocnici v rodném Santa Fe. V posledních dnech ho postihlo vnitřní krvácení a jeho stav se výrazně zhoršil.

"Odešel klidně a důstojně. Až do konce bojoval jako šampion," uvedla Reutemannova dcera na twitteru.

Bottas čelí nejisté budoucnosti. Ve hře je rošáda nebo nečekaný přestup Bottas čelí nejisté budoucnosti. Ve hře je rošáda nebo nečekaný přestup Čtěte zde

Reutemann závodil ve formuli 1 v letech 1972 až 1982. Během kariéry vystřídal týmy Brabham, Ferrari, Lotus a Williams. Absolvoval 144 závodů a pětačtyřicetkrát se prosadil na stupně vítězů. V roce 1981 skončil v šampionátu druhý o bod za Brazilcem Nelsonem Piquetem.

V následující sezoně odjel pouhé dva závody a pak byl z Williamsu kvůli válce o Falklandy vypoklonkován. Argentinská armáda totiž v dubnu 1982 napadla Falklandské ostrovy (podle Argentinců Malvíny) patřící Britům. Konflikt skončil po deseti týdnech totální porážkou agresora.

Po sportovní kariéře se dal na politiku. Dvakrát byl zvolen guvernérem provincie Santa Fe a od roku 2003 byl senátorem. Dostal i nabídku kandidovat na prezidenta, ale odmítl ji.

reklama