reklama

Český tým slavil ve Formuli 2 další stupně vítězů, Delétraz byl třetí ve sprintu ve Francii

Louis Delétraz slaví druhé místo ve sprintu Formule 2 v Le Castellet. Louis Delétraz slaví druhé místo ve sprintu Formule 2 v Le Castellet. autor: Charouz Racing System
Formule 2 pokračovala pátým závodním víkendem na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castellet.

Le Castellet - Český tým Charouz Racing System pokračoval i na francouzském trati v Le Castellet v dobývání umístění na stupních vítězů závodů Formule 2. Po double ve sprintu v Monaku se o víkendu jeho pilot znovu vrátil mezi trojici nejlepších. Na okruhu Paula Richarda byl ve sprintu druhý Louis Delétraz.

Švýcarský pilot v nedělní jízdě nestačil jen na Nizozemce Nycka de Vriese. Švýcar tak pro Charouz Racing System vyjel už třetí pódium v letošní sezoně.

"Bylo by hezké sprint vyhrát. Ale i druhé místo je fantastické, jsem nadšený, že jsem byl znovu na pódiu. Během posledních dvou závodů jsem získal nejvíce bodů ze všech pilotů, to je dobré pro sebevědomí. Ale právě teď se cítím skvěle!" řekl spokojený Delétraz.

Jeho stájový kolega Antonio Fuoco, další pilot juniorské akademie , byl ve sprintu i v předcházejícím sobotním hlavním závodě čtvrtý. Díky tomu se stáj posunula na průběžné páté místo.

Fuoco, se v sobotu probojoval ze sedmnáctého místa (kvůli penalizaci musel absolvovat trest v boxech) až na čtvrté. Jakoby se vyžíval v těžkých podmínkách, které na okruhu Paula Ricarda vládly. Totéž však platilo i pro Delétraze, který na mokru dojel šestý.

Tím si jezdec ze Švýcarska zajistil třetí místo na startu sprintu. Hned v první zatáčce dostal o místo dopředu, a i když v průběhu závodu dokonce dlouho vedl, ale kvůli problémům s pneumatikami vrátil se na konečnou druhou příčku.

Česká stáj se poprvé v historii zúčastnila závodu Formule 2. Z Bahrajnu se však vrátila bez bodu Charouz Racing System |  00:09
reklama