reklama

Ital v Charouzových barvách se potýkal s vodou i drsným soupeřem. Přesto nepřerušil pódiovou sérii

Antonio Fuoco v hlavním závodě na Hungaoringu. Antonio Fuoco v hlavním závodě na Hungaoringu. autor: Zak Mauger / FIA Formula 2
Český tým Formule 2 Charouz Racing System sbírá od Monaka pravidelně pódiová umístění.

Mogyoród - Už pátý závodní víkend po sobě se pilot týmu Charouz Racing System postavil na stupně vítězů v závodě Formule 2. Na maďarském Hungaroringu to byl v sobotním hlavním závodě Antonio Fuoco. Itala za volantem monopostu české stáje nezastavila voda ani kolize těsně před cílem.

Fuoco sice startoval až z dvanácté pozice, ale na trati zkropené vydatným deštěm se probíjel kupředu. Po povinné zastávce v boxech a výměně pneumatik se vrátil na trať na čtvrté příčce. Tím ale jeho cesta kupředu neskončila. 22letý pilot se brzy zamíchal do boje o druhé místo za suverénním lídrem závodu Nyckem de Vriesem.

Ital zaútočil na třetího Sette Camaru a dostal se před něj. Pár desítek metrů zkoušel předjet i druhého Landa Norrise, ale Brit jeho atak ustál. Navíc do Fuoca vrazil Camara a v předposlední zatáčce ho roztočil do hodin. Rodák z Kalábrie  vše mistrovsky zvládl a dojel do cíle na čtvrtém místě.

Brazilec dostal za atak na vůz týmu Charouz Racing System desetivteřinovou penalizaci, což Fuocovi vyneslo už sedmé stupně vítězů v sezoně pro českou stáj. Jeho kolega Louis Delétraz skončil hluboko v poli poražených, když se hned v prvním kolem dostal do kolize a po zajetí do boxů nabral velkou ztrátu a obsadil 17. příčku.

Neděle už českému týmu tak nepřála. Ve sprintu se ani jeden z dvojice pilotů nedostal do bodované osmičky. I tak Fuoco drží průběžně šesté místo, Delétraz je devátý. Partě od Charouz Racing System patří v pořadí týmů čtvrté místo o jediný bod za renomovanou francouzskou stájí DAMS. Šampionát má teď podobně jako F1 měsíční pauzu  a pokračuje až poslední srpnový víkend ve Spa-Francorchamps.

Česká stáj se poprvé v historii zúčastnila závodu Formule 2. Z Bahrajnu se však vrátila bez bodu Charouz Racing System |  00:09
reklama