reklama

Zraněného Američana nahradí v české stáji Formule 2 ruský pilot Isaakjan

Pilot Formule 2 Matevos Isaakjan Pilot Formule 2 Matevos Isaakjan autor: Sauber Junior Team by Charouz
Zraněného Američana Juana Manuela Correu, který je po vážné havárii nadále v umělém spánku, nahradí podle exkluzivních informací Aktuálně.cz v monopostu české stáje Formule 2 Antonína Charouze do konce sezony ruský pilot Matevos Isaakjan.

21letý rodák z Moskvy absolvuje v barvách stáje Sauber Junior Team by Charouz oba zbývající dvojzávody: v Soči i v Abú Zabí.

"Je úžasné, že mohu jet mistrovství Formule 2, hlavně moji domovskou Velkou cenu v Soči. Je to celkem neočekávaný zvrat, ale jsem za tuto šanci moc vděčný a rád se k týmu připojím," uvedl ruský jezdec.

Correa byl jedním z účastníků tragické havárie ve Spa-Fracorchamps, při níž zahynul francouzský pilot Anthoine Hubert. Američan zůstává v londýnské nemocnici ve stabilizovaném, byť velmi vážném, stavu. Lékaři ho stále drží v umělém kómatu.

Tragédie ve formuli 2. Po děsivé havárii ve Spa přišel o život mladičký jezdec Tragédie ve formuli 2. Po děsivé havárii ve Spa přišel o život mladičký jezdec Čtěte zde

Isaakjan přichází do F2 ze světového šampionátu ve vytrvalostních závodech (WEC), kde pilotoval prototyp elitní třídy LMP1 ruské stáje SMP Racing. Má ovšem i zkušenosti s formulemi. Závodil v GP3 či v dnes už neexistujícím šampionátu Word Series Formula V8 3.5. Tam byl před dvěma lety druhý za Charouzovým pilotem Pietrem Fittipaldim.

"Matevos má zkušenosti z formulových závodů a jsem nadšený, že ho uvidím ve Formuli 2. Je vždy obtížné naskočit v průběhu roku za jiného jezdce, ale jsme připraveni sezonu dokončit co možná nejlépe," uvedl šéf týmu Antonín Charouz.

reklama