reklama

Ital a Švýcar v českých barvách slavili v uličkách knížectví double

Antonio Fuoco a Louis Delétraz slaví double ve sprintu F2 v Monaku. Antonio Fuoco a Louis Delétraz slaví double ve sprintu F2 v Monaku. autor: Zak Mauger / FIA Formula 2
Dramatický sprint v Monaku vyhrál Antonio Fuoco, Louise Delétraze na druhou příčku posunul trest pro soupeře.

Monako - Stačilo osm závodů a český tým Charouz Racing System oslavil ve své premiérové sezoně Formule 2  první vítězství. V sobotu ve sprintu ho vybojoval Ital Antonio Fuoco a úspěch stáje podtrhl druhým místem Louis Delétraz ze Švýcarska.

Už v pátečním hlavním závodě získali piloti Charouz Racing System, kteří patři mezi mezi mladé naděje stáje Ferrari, dvě bodované příčky. Delétraz dojel čtvrtý a Fuoco osmý. To byla výborná výchozí pozice pro další den, protože ve sprintu se mění pořadí nejlepší osmičky. Ital se tak dostal na pole position, což je v úzkých monackých uličkách ještě větší výhoda než na ostatních okruzích.

Do honičky vypsané na 38 kol vystartoval Ital výborně. Nijak ho nerozhodila ani série havárií, která aktivovala nejdřív mód virtuálního safety caru a pak i výjezd reálného zaváděcího vozidla. Kvůli tomu byl závod zkrácen na 30 kol.

Protože v samotném závěru kozlice Nireiho Fukuzumiho se Santinem Ferruccim zatarasila  pomalou zatáčku u restaurace Rascasse a Fuoco proťal cílovou čáru jako vítěz za safety car, Delétraz byl třetí.

Radost české stáje nezkazila ani následná penalizace 0,8 vteřiny pro Fuoca,který si udržel vedení. Naopak 1,1 vteřiny k času druhého Landa Norrise znamenalo, že Delétraz poskočil na druhou pozici a Charouz Racing System tak mohl slavit double.

"Auto jelo po celý závod výborně. Dokázal jsem za sebou držet Landa, což byl klíč k úspěchu. Jsem šťastný, byl to skvělý den pro celý náš tým," řekl v cíli spokojený Fuoco.

reklama