reklama

Video: Drama v elektrické formuli v Paříži. Na stupně vítězů dojel monopost jen se třemi koly

Podívejte se, jak Sam Brid dokončil závod Formule E v Paříži jen na třech kolech. ABB Formula E
Zatímco Fernando Alonso jel v Baku v F1 chvíli jen se dvěma nepoškozenými koly, Sam Bird si v závodě elektrických monopostů v Paříži dojel na třech kolech pro třetí pozici.

Paříž - Osmý závod aktuální sezony Formule E konaný v Paříži se do historie tohoto stále ještě mladého seriálu zapíše kuriózním finišem. Sam Bird dojel na třetí příčce i přes fakt, že měl ulomené pravé přední kolo.

Brit si monopost poškodil v samotném závěru sobotního závodu v centru francouzské metropole. Zatímco o triumfu domácího Jeana-Erica Vergna nebylo pochyb, za ním se tvrdě bojovalo. V nájezdu do poslední zatáčky okruhu v okolí Invalidovny došla druhému André Lottererovi "šťáva". Němec náhle zvolnil, předjel ho obhájce titulu Lucas di Grassi, a pak si to namířil do dráhy Birdovi.

Jezdec týmu Virgin Racigng neměl kam uhnout, načež německému soupeři utrhl zadní spoiler. Co bylo horší, na svém voze přišel o kolo. To však 31letého rodáka z Londýna nerozházelo a setrvačností proťal cílovou čáru na třetím místě.

Před posledními čtyřmi podniky je v čele šampionátu Vergne s náskokem 31 bodů před Birdem. Další závod je naplánován už na 19. května v Berlíně, pak následuje historický podnik ve švýcarském Curychu a "fotbalová" sezona 2017/18 vyvrcholí dvojzávodem v New Yorku.

Budete-li se chtít například závodu na bývalém berlínském letišti Tempelhof zúčastnit osobně, zájezdy nabízí exkluzivní prodejce vstupenek na Formuli E, cestovní kancelář Prima Italia.

reklama