reklama

Formule v New Yorku? Možná budou jezdit v parku

autor: Reuters
Okruh by měl být v New Jersey otevřen v roce 2012

New York - Americkým fanouškům nejslavnější motoristické soutěže svítá naděje, že po delší době opět uvidí formuli 1 ve své zemi a dokonce na dohled od New Yorku.

Smělý plán totiž v úterý předložil úřad pro turismus v New Jersey, který by chtěl závod uspořádat v místním Liberty State Parku.

"Díky úžasnému panorámatu New York City by Velká cena v New Jersey v roce 2012 nejen podpořila prodej vstupenek, ale také by zajistila formuli a New Jersey prostor v televizi," píše se v jeho prohlášení. "Navíc by se v Jersey mohl, stejně jako v Singapuru, jet noční závod."

Čtěte také:

Massa přijede ve středu do Prahy. Otevírat autosalon
Ferrari propaguje cigarety, bouří se britští lékaři

Plány na závod New Jersey se ale příliš nezamlouvají místním obyvatelům, kteří chtějí park za každou cenu zachránit a celou navrhovanou myšlenku považují za "obscénní".

"Jakmile se vybuduje trať, a obzvlášť když její stavbu bude financovat stát, tak se bude tlačit na to, aby se zde jezdily závody pravidelně. Místo státního parku budeme mít státní okruh," uvedl mluvčí jedné z protestujících organizací Sam Pesin.

Plány na závod v Jersey jsou ale zatím v plenkách, pravděpodobnější možností, jak by se formule mohla vrátit na americký trh, je tak zatím spíše obnovení závodu v Indianapolis, kde se jela Velká cena USA naposledy (v roce 2007).

 

reklama