FOTO Kdepak Hamilton. Hrdinou Ameriky je Keselovski

Brad Keselowski roztáčí svůj Dodge na oslavu triumfu v NASCAR.
Show v jihovýchodním předměstí Miami začala ve velkém stylu, zahrál na ní také Kid Rock.
Závodníci přicházeli na trať po provizorním mole, takže vypadali jako rockové hvězdy plující na ramenou fanoušků.
Jimmie Johnson byl před startem závodu na oválu v Homesteadu posledním vyzyvatelem lídra Brada Keselowskiho.
Radek Vičík Radek Vičík
19. 11. 2012 21:27
Brad Keselowski vyhrál prestižní NASCAR Sprint Cup Championship, korunován byl po posledním závodě.

Homestead - Ve chvíli, kdy Lewis Hamilton vychutnával vítězství v premiérové Grand Prix USA v Austinu, se už oči velké části amerických motoristických fanoušků už upíraly na ovál Homestead-Miami.

Na Floridě se totiž rozhodovalo o vítězi nejpopulárnějšího a nejlépe placeného zámořského seriálu, NASCAR Sprint Cup Championship.

Podobně jako ve formuli 1 i tady se rozhodovalo mezi dvěma piloty. Lídra Brada Keselowskiho mohl z trůnu sesadit jen šestinásobný šampiona NASCAR Jimmie Johnson.

Naděje pilota vozu s číslem 48 ovšem pohasly po 224 kolech, kdy se jeho Chevrolet porouchal a musel do boxů. I přes snahu mechaniků se problém se zadní nápravou nepodařilo vyřešit a tak Keselowskimu stačilo k životnímu triumfu dojet pod zapadajícím floridským sluncem na 15. místě.

"Dnes se nám moc nedařilo, ale náš tým se nikdy nevzdává. Těší mě, že by mi to 15. stačilo k titulu, i kdyby Jimmie (Johnson) nevypadl. Jsem dnes ten nešťastnější muž na světě," řekl nadšený pilot Dodge s číslem 2, které v NASCA už dlouho patří týmu Penske.