reklama

FOTO Kompletní průvodce: Hvězdy i nováčci formule 1

S touto přilbou se Sebastian Vettel pokusí o zisk čtvrtého titulu mistra světa po sobě. Prohlédněte si v galerii i přilby všech jeho soupeřů. S touto přilbou se Sebastian Vettel pokusí o zisk čtvrtého titulu mistra světa po sobě. Prohlédněte si v galerii i přilby všech jeho soupeřů. Foto: Infiniti Red Bull Racing
Pouhý týden chybí do startu nové sezony formule 1. Podívejte se na přilby všech pilotů a seznamte se s jejich charakteristikami a statistikami.

Praha - Pouhý týden chybí do startu nové sezony formule 1, která začne 17. března Velkou cenou Austrálie. I když to možná na první pohled nevypadá, tak se na její start postaví nejméně zkušení závodníci od roku 2004. Vzhledem k odchodu zkušených veteránů jako Michael Schumacher a Pedro de la Rosa a nástupu hned pěti nováčků, činí průměrný počet absolvovaných závodů na jednoho pilota jen 74,86 Grand Prix.

Výměna závodnických generací

Abyste si udělali obrázek, to nejsou ani čtyři plné sezony. V minulém tisíciletí závodil pouze Jenson Button (debutoval v roce 2000). A pouze on, Fernando Alonso a Kimi Räikkönen jako jediní ze současného startovního roštu pamatují původní 6,8 km dlouhý Hockenheimring. Naopak v posledních dvou letech při odchodu Schumachera, Jarna Trulliho a Rubense Barrichella náhle zmizelo z jezdeckých statistik dohromady 880 odjetých Grand Prix.

V naší galerii se nyní můžete seznámit se všemi 22 účastníky formulové sezony 2013. Kromě startovního čísla, státní příslušnosti a týmu se dozvíte také jejich základní charakteristiky, mnohé zajímavosti a nechbějí ani základní statistiky před novu sezonou.

reklama