reklama

Motorismus jako umění. Takhle vypadá svět motorů na plátně

Alex Wakefield je malíř, který se snaží zachytit nejrychlejší sport světa. Jeho díla si můžete prohlédnout v této fotogalerii. Alex Wakefield je malíř, který se snaží zachytit nejrychlejší sport světa. Jeho díla si můžete prohlédnout v této fotogalerii. Foto: Alex Wakefield
Americký umělec Alex Wakefield dokáže do svých obrazů a kreseb vtěsnat svět rychlých kol.

Praha - Podobný pocit má divák z málokterého uměleckého díla, ale obrazy Alexe Wakefielda jako by chtěly každou chvíli opustit plátno nebo papír a vydat se na závodní trať.

"Dávám si hodně záležet na tom, abych se ujistil, že jezdce a vůz nebo motocykly zobrazuji přesně tak, jak v tom okamžiku závodil," prozrazuje americký malíř tajemství svých obrazů.

Rodák z Iowy, který už řadu let bydlí na předměstí Chicaga kreslí závodní stoje už víc než deset let. "Už odmalička jsem si kreslil závodní auta. V roce 1988 jsem objevil motocyklové závody, které mě úplně pohltily. Snažím se zobrazit dění na trati v jiné perspektivě. Tak, jak to vnímám já sám. Nezajímá mě jen to, kdo vyhrál závod, ale také proč. Co stálo za jeho úspěchem. A to se pak snažím přenést na plátno," vysvětlil své tajemství Wakefield.

O tom, jak moc se mu to povedlo, se můžete přesvědčit v této galerii.

reklama