reklama

FOTO Blázniví muži na létajících strojích. Praha tajila dech

Foto: Daniel Vojtěch
Podívejte se na fotogalerii z show Travise Pastrany, hvězdy adrenalinových sportů.

Praha - Nejlepší freestylový motokrosař historie a hvězda adrenalinových sportů Travis Pastrana v pondělí přivezl do Prahy show Nitro Circus Live. Ve vyprodané O2 areně sice sám neskákal, ale představil řadu dalších elitních vyznavačů odvážných kousků za řídítky motocyklů a kol BMX, ale i na skateboardech, inline bruslích, koloběžkách, nebo dokonce dětských tříkolkách.

Devětadvacetiletý Pastrana, držitel deseti triumfů z prestižních X-Games, byl v Praze již v roce 2009. V Gladiator Games tehdy působil jako rozhodčí. Tentokrát svým programem provázel nadšené diváky.

"Je to první evropské turné a hodně jsem se něj těšil. Nitro je celé o nás všech, kteří se každý večer snažíme dostat ze sebe o trochu víc, než je v lidských silách. Takže nikdy netušíte, co se v našich show přihodí," uvedl před show Pastrana, který se vedle freestyle motokrosu věnuje i rallye, závodům NASCAR, supercrossu, motokrosu nebo exhibičním závodům s tahači.

Praha se stala pátou zastávkou jeho evropské tour, plné ztřeštěných triků, které někdy až odporovaly lidskému chápání. Pastrana a spol. se už představili ve Švédsku, Německu, Rakousku, ve středu budou pokračovat v Düsseldorfu a příští týden skončí ve Velké Británii. Záběry z třinácti akcí budou použity v připravovaném filmu Nitro Circus 3D.

Speciálním hostem Pastranovy show byl přední český freestylový motokrosař Petr Pilát. Diváci mohli obdivovat i dvojitá salta, Cameron Sinclair dokonce předvedl jeden ze skoků i s dvěma diváky, které si posadil na motorku.

reklama