reklama

FOTO Pešek se poprvé svezl na motorce MotoGP

Lukáš Pešek se v pondělí vrátil do kolotoče mistrovství světa silničních motocyklů po dva a půl roku trvající pauze. Teď ovšem postoupil mezi elitu do MotoGP. Lukáš Pešek se v pondělí vrátil do kolotoče mistrovství světa silničních motocyklů po dva a půl roku trvající pauze. Teď ovšem postoupil mezi elitu do MotoGP. Foto: Media Pesek52
Český motocyklový závodník začal v pondělí testy v malajském Sepangu.

Sepang - Čekání skončilo a Lukáš Pešek se mohl poprvé v kariéře svézt na motocyklu MotoGP. Stalo se tak v pondělí v Sepangu, kde spolu s celým týmem IodaRacing Project začal testy. V pondělí šlo o zkoušky jednotných elektronických jednotek Magneti Marelli pro kategorii CRT.

Český jezdec měl původně v plánu daleko větší porci kilometrů, ale kvůli poruše motocyklu s podvozkem Suter a motorem BMW a nepříznivým povětrnostním podmínkám odkroužil v Sepangu jen 19 kol.

"Bohužel jsem se dnes svezl až ke konci dne. Dopoledne jezdil týmový kolega, a když jsem měl na motocykl usednout já, tak se motorka porouchala. Museli jsme tedy přestavět druhý stroj, odpoledne však začalo pršet. Ujel jsem celkem devatenáct kol a pocity z první jízdy nejsou vůbec špatné. Naše motorka je oproti superbikovým speciálům menší, ale ovládá se dobře," popsal svoje dojmy Pešek.

reklama