reklama

FOTO Red Bull a Mercedes ukázaly nové monoposty

Stáj Red Bull, jejíž jezdec Sebastian Vettel bude v mistrovství světa formule 1 usilovat o pátý titul za sebou, představila na začátku prvních testů před novým ročníkem v Jerezu monopost pro tento rok Stáj Red Bull, jejíž jezdec Sebastian Vettel bude v mistrovství světa formule 1 usilovat o pátý titul za sebou, představila na začátku prvních testů před novým ročníkem v Jerezu monopost pro tento rok Foto: Reuters
Stáje formule 1 Red Bull a Mercedes v úterý představily své monoposty pro novou sezonu.

Jerez - Stáj Red Bull, jejíž jezdec Sebastian Vettel bude v mistrovství světa formule 1 usilovat o pátý titul za sebou, představila na začátku prvních testů před novým ročníkem v Jerezu monopost pro tento rok.

Vůz s názvem RB10 odhalil ve Španělsku Němec Vettel se svým novým týmovým kolegou Australanem Danielem Ricciardem krátce před startem zkušebních jízd. Už po třech minutách mechanici Red Bullu, který je známý svým tajnůstkářstvím, formuli znovu zakryli.

Monopost má kvůli změně pravidel šestiválcový motor a i v dalších ohledech včetně designu doznal velkých změn. "Jedná se o naši první interpretaci radikálních úprav technických pravidel. Vůz má jen málo společného se svými předchůdci. Co se týče motoru, jde zřejmě o největší změnu od konce 80. let," řekl technický ředitel Adrian Newey.

Své auto pro novou sezonu dnes ukázal také Mercedes, za který budou jezdit stejně jako loni Lewis Hamilton a Nico Rosberg.

"Vypadá fantasticky, je velice agresivní a současně se na něm dá najít spousta pěkných detailů. Už se těším, až uslyším jeho zvuk a uvidím, jak práce, kterou jsme odvedli, obstojí ve srovnání s ostatními týmy," uvedna jeho adresu Lewis Hamilton.

Krom nového designu má Mercedes na bocích i jeden vzkaz pro bývalého člena týmu Michalea Schumachera, který se před měsícem zranil při lyžování: "Keep fighting Michael", tedy "Nepřestávej bojovat Michaeli".

reklama