reklama

Gladiátoři opět obsadí Prahu. Dorazí i dvojník Jamese Bonda!

Robbie Maddison v akci při natáčení poslední bondovky
Praha bude v sobotu svědky dvanáctých FMX Gladiator Games.

Praha – Jen dva týdny po parádní motokrosové show v Liberci, kde nejlepší freestylisté bojovali o body do světového šampionátu, se předvedou „šílenci“ na rychlých kolech pro změnu v Praze – v sobotu 23. listopadu od 19:30 hodin v rámci FMX Gladiator Games „New era“. Chybět nebude česká špička a také...

„Bond. James Bond.“ Těmito slovy se představuje legendární agent 007 ve službách Jejího Veličenstva. A přestože jeho poslední představitel Daniel Craig rozhodně nemá problémy s kondicí, ne vše zvládne sám.

Dorazí i hvězdný dvojník Jamese Bonda

Scény na motorkách za něj ale točí kaskadéři. Tedy v poslední bondovce Skyfall jeden konkrétní – Australan Robbie Maddison (Jeho umění si prohlédněte také ZDE!). Ten je s FMX GG propojen od začátku.

V roce 2004 to byla jeho první akce, které se zúčastnil mimo svojí domovskou Austrálii. Maddison patří mezi největší extrémní sportovce světa a jeho účast v Praze, kam dorazí těsně před akci, je svátkem pro všechny fanoušky FMX.

V aréně se představí nejen klasické motokrosové stroje s prořízlým sedlem pro lepší uchopení motorky při triku, ale také sněžné skútry, auta a bugyny. Které z těchto strojů diváci uvidí v saltu, to zatím organizátoři tají. Pro ně je totiž velkým zadostiučiněním, že se celá akce do Prahy po roční odmlce vrací.

„Bylo velmi těžké ukončit po dvanácti letech akci, o které se mluví v zahraničí jako o jednom z pilířů FMX. Neustále mi někdo volal a ptal se na důvod. Poslední kapka přišla od Italů. Řekli, že jsme blázni, zbavit se takto významné akce. Proto jsme se rozhodli v Gladiator Games pokračovat, ale trošku jinak – nově,“ řekl organizátor a otec akce Marek Rejman.

Specialita? Tandemové skoky nejen na motorce

Jak? Kromě výše zmíněného by měly být letošní specialitou tandemové skoky jak na motorkách, tak na sněžných skútrech. „Tandemy už jsme v Praze měli, v roce 2009 mladý Petr Pilát nebojácně otočil hlavou dolu primátora Prahy Pavla Béma. Ale to, co chystají Antonio Navas a Felipe Munoz je opět trochu dál,“ řekl Rejman.

Vedle nich se českému publiku představí i Rob Adelberg, Marc Pinol, Martin Koren, André Villa, několikanásobný medailista ze slavných zámořských X-Games Mike Mason.

Chybět nebude pochopitelně také Libor Podmol, který si dva týdny po nepovedeném závodě v Liberci, kde ve finále spadl a přišel o vedení v pořadí MS, chce zlepšit před posledním mistrovským závodem sezóny v Sofii náladu na domácí půdě.

Podmol zdolal pohmožděniny a také virózu

„Tak je pondělí, tělo mne už přestává bolet, ale furt mám nějaký problém v zádech. Navíc teplotu přes 39 a šutr v krku, prostě super,“ napsal o uplynulém týdnu na svém facebooku Podmol. Jenže již o víkendu skončil třetí na menším závodě v Košicích a bylo jasné, že se objeví na startu také v Praze.

FMX Gladiator Games, nejstarší freestyle motokrosová akce v Evropě, si za dobu své existence vydobyly pověst jedné z nejlepších akcí podobného ražení na světě. V roce 2009 dorazilo na desáté výročí do Prahy 34 nejlepších světových jezdců v čele s legendárním Travisem Pastranou. Pokud chcete být u dvanáctého ročníku i vy, lístky jsou stále k dispozici na www.sazkaticket.cz

reklama