Rosbergův návrat, zdivočelý Kamaz, bestie z Turína i setkání legend. To vše byl letošní Goodwood

Goodwood se koná především pro fanoušky, k jejich potěšení se "rozjančí" i piloti formule 1.
Tradiční Festival rychlosti v anglickém Goodwoodu byl prvním místem, kde Nico Rosberg usedl do monopostu formule 1 Mercedes od svého šokujícího odchodu ze světa Grand Prix po zisku loňského titulu.
Němec se v neděli svezl po trati závodu do vrchu, který je hlavní atrakcí akce zvané Festival of Speed.
Asi nejobdivovanějším výkonem byla ovšem ďábelská jízda kamionu Kamaz. Vítěz Rallye Dakar z před dvou let Airat Mardějev proletěl trať v neustálém smyku.
Piloti své často drahé a vzácné vozy  nešetřili. Pat Doran takhle poničil silný rallyekrosvý speciál Ford RS200 Evo 2. Ten byl postaven na bázi rallyového vozu legendární třídy B, která byla v polovině 80. let v MS v automobilových soutěží rušena po sérii smrtelných nehod. Výkonné vozy se pak přesunuly právě do rallyekrosu.
Radek Vičík Radek Vičík
4. 7. 2017 12:21
Podívejte se na videa a fotografie z tradičního svátku supermoderních i historických (nejen) závodních automobilů v Goodwoodu,