reklama

"Špatně oblečeného" Hamiltona nepustili do Královské lóže

Lewis Hamilton. Lewis Hamilton. autor: Reuters
Šampion F1 Lewis Hamilton nesplnil etiketu oblékání, jaká platí v přítomnosti členů královské rodiny na tenisovém Wimbledonu.

Londýn - Ani dvojnásobný mistr světa formule 1 a nejlépe placený sportovec Velké Británie Lewis Hamilton není uchráněn před pravidly etikety oblékání, jaká platí v přítomnosti členů královské rodiny na tenisovém Wimbledonu.

Pilot Mercedesu se mohl pochlubit pozvánkou do privilegované Královské lóže na včerejší finále mužské dvouhry, jenže mezi smetánku si nakonec nesedl.

Hamilton se do All England Clubu vydal v květované košili a klobouku. Tím ovšem narazil, protože "dress code" nařizuje sako, kravatu a společenskou obuv.

Soudě podle fotografie z Instagramu, minimálně sako jezdci F1 chybělo, proto ho ochranka mezi hosty jako byli Hugh Grant nebo Kate Winsletová prostě nepustila a zůstala místo něj jen prázdná sedačka.

"Kvůli nešťastnému nedorozumění ohledně dress codu ve Wimbledonu byl Lewis velmi smutný, že přišel o mužské finále," cituje britský Telegraph Hamiltonova tiskového mluvčího.

Lídr světového šampionátu  musel vzít za vděk méně privilegovaným místem v hledišti centrkurtu a podle zdrojů z Wimbledonu zápas prý vůbec nedokoukal a odešel ještě před tím, než  Novak Djokovič zvedl nad hlavu vítěznou trofej.

reklama