Hanika byl desátý v tréninku Moto3 na Velkou cenu Aragonie

25. 9. 2015 17:14
Karel Hanika byl desátý v úvodním tréninkovém dnu jezdců Moto3 před motocyklovou Velkou cenu Aragonie. Za nejrychlejším Italem Eneou Bastianinim zaostal o 627 tisícin sekundy. Druhý český pilot na startu nejslabší mistrovské třídy Jakub Kornfeil byl s více než sekundovým odstupem na lídra devatenáctý. Karel Abraham v královské MotoGP zůstal na chvostu výsledkové listiny.
Karel Hanika.
Karel Hanika. | Foto: KTM Media

Alcaňiz - Karel Hanika byl desátý v úvodním tréninkovém dnu jezdců Moto3 před motocyklovou Velkou cenu Aragonie. Za nejrychlejším Italem Eneou Bastianinim zaostal o 627 tisícin sekundy. Druhý český pilot na startu nejslabší mistrovské třídy Jakub Kornfeil byl s více než sekundovým odstupem na lídra devatenáctý.

Karel Abraham v královské MotoGP zůstal na chvostu výsledkové listiny. Jako jediný z 25 jezdců se v odpoledních jízdách nezlepšil oproti prvnímu tréninku a na vedoucího Jorgeho Lorenza ze Španělska ztratil bez 21 tisícin čtyři sekundy.

V Moto2 byl nejrychlejší obhájce titulu Esteve Rabat ze Španělska a časem 1:53,164 překonal čtyři roky starý traťový rekord této třídy krajana Marca Márqueze. Sedmý čas zajel Francouz Johann Zarco, který už o tomto víkendu může Rabata sesadit z mistrovského trůnu. Vítěz šesti letošních závodů má po 13 z 18 Velkých cen před španělským rivalem náskok 93 bodů. Pokud zvýší vedení alespoň na 100 bodů, bude slavit premiérový titul.