Hanika odstartuje v Silverstonu do závodu Moto3 z první řady

Aktualizováno 29. 8. 2015 17:20
Výsledky kvalifikace Velké ceny Velké Británie silničních motocyklů.
Karel Hanika na svém motocyklu KTM třídy Moto3.
Karel Hanika na svém motocyklu KTM třídy Moto3. | Foto: KTM Images

Silverstone - Karel Hanika vybojoval druhé místo v dnešní kvalifikaci Velké ceny Velké Británie a do zítřejšího závodu světového šampionátu vyrazí z první řady. Jakub Kornfeil, jenž také sedlá stroj značky KTM, byl třináctý. Jediný Čech v elitní kategorii MotoGP Karel Abraham obsadil v kvalifikaci 24. příčku.

Pro Haniku je bude už třetí umístění v úvodní řadě startovního roštu. Na německém Sachsenringu byl druhý a v nizozemském Assenu třetí.

"Pro nás to byla velmi dobrá kvalifikace. V neděli pojedeme z první řady, což je vždy pozitivní," radoval se Hanika. "Vydařily se nám všechny tréninky, vždy jsme byli mezi nejlepšími osmi, takže jsem před závodem optimistický," pochvaloval si.

Výborné výsledky v kvalifikaci se ale 19letému jezdci stále nedaří přetavit v umístění na stupních vítězů v Grand Prix. Zatím nejlépe dojel sedmý letos v Argentině.

Pro pole position si v Silverstone dojel v nejslabší třídě Jorge Navarro ze Španělska na Hondě, jenž českého jezdce porazil o více než půl vteřiny. V první řadě oba jezdce doplní lídr letošní sezony, domácí Danny Kent. Třináctý Kornfeil ztratil na vítěze 1,6 vteřiny.

Kvalifikaci MotoGP pošesté v sezoně vyhrál Španěl Marc Márquez, kterého na startu nedělního závodu v první řadě doplní krajané Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa. Abraham, kterého čeká druhý závod po červnové operaci vykloubeného palce na levé noze, v kvalifikaci porazil jen Alexe de Angelise ze San Marina a vyjede z osmé řady.

Britské fanoušky dnes nejvíce potěšil Sam Lowes jenž vyhrál boj o pole position ve třídě Moto2.

Kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Navarro (Šp./Honda) 2:12,440, 2. Hanika (ČR/KTM) -0,539, 3. Kent (Brit./Honda) -0,604, ...13. Kornfeil (ČR/KTM) -1,618.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Speed Up) 2:06,345, 2. Rins (Šp./Kalex) -0,058, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,074.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 2:00,234, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,288, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -0,482, ...24. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil z první části kvalifikace.