reklama

Hanika se v Moto3 znovu kvalifikoval na šestém místě

Karel Hanika na KTM. Karel Hanika na KTM. autor: KTM Images
Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Španělska silničních motocyklů.

Jerez - Karel Hanika zopakoval  v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Španělska silničních motocyklů šesté místo z předchozího závodu v Argentině. Jezdec sedlající KTM tak opět odstartuje z druhé řady.

Na startu nedělní Grand Prix nejslabší kategorie nebude chybět ani Jakub Kornfeil, jež se 12. nejlepším časem kvalifikoval do čtvrté řady.

Karel Abraham v MotoGP bude až v sedmé řadě, když si připsal 21. pozici v celkovém hodnocení kvalifikace královské třídy.

Zatímco Kornfeil se ještě dvacet minut před koncem kvalifikace hřál na prvním místě průběžného pořadí, jeho krajan útočil až v posledních minutách.

"Za dnešní dvanácté místo jsem opravdu rád, protože jde vidět, že jsme v porovnání s minulými závody udělali velký pokrok. Nyní skutečně máme výchozí pozici na to, abychom se poprali o dost bodů. To je samozřejmě cíl číslo jedna, o který budu zítra bojovat," liboval si spokojený Kornfeil.

V samotném závěru se Hanika dokonce dostal do kolize s Rémy Gardnerem z Austrálie a spadl v únikové štěrkové zóně. Havárie se naštěstí obešla bez zranění.

Na vítězného týmového kolegu Miguela Oliveiru Hanika ztratil čtyři desetiny vteřiny. Kornfeilův odstup činil sedm desetin.

Abraham na produkční Hondě v MotoGP "tradičně" vypadl už v první části kvalifikace. K postupu mezi elitní dvanáctku mu chybělo osm desetin vteřiny.

"Kvůli horku to hodně klouže. Pokud bude takhle i zítra, tak budou mít co dělat pneumatiky, aby celý závod vydržely. Bude to hodně složité," přemítal jezdec stáje Cardion AB Motoracing.

V novém traťovém okruhu v Jerezu vyhrál domácí Jorge Lorenzo na Yamaze, jemuž budou v první startovní řadě sekundovat obhájce titulu Marc Marquez s Hondou a Andrea Iannone v sedle Ducati. Lídr šampionátu Valentino Rossi (Yamaha) obsadil pátou pozici.

Ve třídě Moto2 získal pole position obhájce titulu Esteve Rabat na stroji Kalex.

Velká cena Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu - kvalifikace:

Moto3: 1. Quartararo (Fr./Honda) 1:46,791, 2. Kent (Brit./Honda) -0,120, 3. Oliveira (Portug./KTM) -0,193, ...6. Hanika -0,407, 12. Kornfeil (oba ČR/KTM) -0,737.

Moto2: 1. Rabat 1:42,874, 2. Rins (oba Šp./Kalex) -0,305, 3. Folger (Něm./Kalex) -0,327.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:37,910, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,390, 3. Iannone (It./Ducati) -0,558, ...20. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do 2. části kvalifikace.

reklama