reklama

Video: Ostuda ve "Městě motorů". Boss GM rozbil zaváděcí auto ještě před startem závodu IndyCar

Havárie zaváděcího vozu před startem druhého závodu IndyCar v Detroitu, který řídil jeden z šéfů koncernu General Motors. Youtube.com
Podívejte se na havárii zaváděcího vozu ještě před startem druhého závodu IndyCar v Detroitu. Chevrolet řídil jeden z šéfů koncernu General Motors.

Detroit - Nevídaný kousek se povedl jednomu z nejvyšších šéfů koncernu General Motors před startem nedělního závodu IndyCar na ostrově Belle Isle v Detroitu. Právě v "Městě motorů" výkonný viceprezident největší americké automobilky Mark Reus rozbil zaváděcí vozidlo značky Chevrolet ještě před tím, než závod vůbec začal.

Boss GM dostal smyk v levotočivé zatáčce a jen tak tak, že do něj nevrazil za ním jedoucí držitel pole position Alexander Rossi. Neřiditelná corvetta vletěla do ochranných bariér a na trať unikly provozní kapaliny.

I když posádka, kterou tvořili Reus a sportovní komisař IndyCar Mark Sandy, vyvázla bez jediného škrábnutí, byl závod o půl hodiny odložen. Hasiči a traťoví komisaři museli uklidit uniklý olej a další kapaliny z detroitského asfaltu

Vedení GM se snažilo chybu svého špičkového manažera omlouvat. "Díky bohu nebyl nikdo zraněn. Na nehodě se podepsala celá řada faktorů, jako například počasí nebo stav vozovky. Všechny systémy v autě fungovaly podle předpokladů," uvedl oficiální twitetrový účet Chevy Racing.

Kolem havárie tak zůstává řada nejasností. Už třeba proto, že Reus nebyl žádný zelenáč a v Detroitu řídil "pace car" už řadu let.

Zdlouhavé čekání na start asi nejlépe zvládl Američan Ryan Hunter-Reay, který si dojel pro letošní první triumf. V neděli to byl už druhý detroitský závod, o den dříve se z vítězství radoval Novozélanďan Scott Dixon. V čele seriálu je po osmi ze 17 podniků vítěz 500 mil v Indianapolisu Will Power z Austrálie.

reklama