reklama

Hayden bude jezdit se Stonerem. Odchází do Ducati

Nicky Hayden Nicky Hayden autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Mistr světa z roku 2006 odchází z týmu Repsol Honda

Indianapolis - Americký motocyklový jezdec Nicky Hayden bude od příští sezony jezdit v továrním týmu Ducati. Sedmadvacetiletý závodník, který v současné době šest let hájil barvy Hondy tak nahradí Marca Melandriho, který na konci sezony odchází pro změnu do Kawasaki.

„Jsme velmi šťastní, že k nám Nicky přichází," uvedl na oficiálních stránkách Moto GP výkonný ředitel Claudio Domenicali a dodal: „Jeho odhodlanost, styl a charakter nám v nové sezoně jistě pomohou."

Čtěte také: 69 vítězství: Motoristická legenda má jméno Rossi

V jednom týmu tak na sebe nyní narazí dva poslední mistři světa nejsilnější kubatury. Hayden totiž dominoval na tratích v roce 2006, jeho nový stájový kolega Casey Stoner zase zvítězil o rok později.

Vše také nasvědčuje tomu, že Američanův odchod z Hondy proběhl bez výrazných tahanic a konfliktů.

„Přejeme Nickymu v novém týmu hodně štěstí. Je to dobrý člověk, měli jsme ho tady rádi. Myslím také, že bude příští rok i těžko k poražení," tvrdí prezident HRC Masumi Hamane.

Nejlepší parťák pro Stonera?

Hayden svými posledními výkony prokázal, že určitý nový impulz potřebuje. Po triumfu v roce 2006 převzal díky jeho horší výkonnosti post týmové jedničky spíše Španěl Dani Pedrosa.

Američan se hledá i v tomto ročníku. S celkovým počtem 104 bodů je zatím na osmém místě, a tak je o správnosti přestupu přesvědčen i projektový manažer Ducati Livio Suppo.

Přečtěte si také: Stoner slaví první titul, Pešek dvakrát spadl

"Opravdu věřím, že to bude pro Caseyho nejlepší týmový kolega. Příští rok zde může odvést opravdu dobrou práci," myslí si.

V letošním roce však už oba budou muset nejspíše přenechat konečný titul Valentinu Rossimu. Jezdec stáje Fiat Yamaha Team má totiž aktuálně v čele náskok 87 bodů.

reklama