reklama

Heidfeld je s novým BMW nespokojen. Loni bylo lepší

Marco Asmer a Nick Heidfeld při testování BMW Sauberu u Valencie Marco Asmer a Nick Heidfeld při testování BMW Sauberu u Valencie autor: Reuters
Nick Heidfeld: Vím, co musíme na vozu zlepšit

Valencie - Jezdec formule jedna Nick Heidfeld je zatím hodně nespokojen s nastavením nového monopostu. Dosavadní zkoušky vozu BMW-Sauber, pojmenovaného zkratkou F1.08, totiž nedopadly podle jeho představ.

Nejsledovanější motoristický sport teď zažívá období, v němž jednotlivé týmy prezentují nové monoposty pro další sezonu. Při testování se pak snaží zjistit všechny chyby, které si zapracování novinek vyžádalo. Vymýšlejí, jak být v další sezoně co nejrychlejší.

Do začátku ročníku 2008, který jako obvykle odstartuje v Austrálii, už zbývá pouze 52 dní. A právě proto Heidfeld varuje svůj tým. "Loni touto dobou se mi vůz zdál lepší," prohlásil německý pilot pro server autosport.com.

Po diskvalifikaci McLarenu se barvy BMW objevily v celkovém hodnocení poháru konstruktérů na stříbrné příčce. A stáj hodlá o stupně vítězů bojovat i v tomto roce.

"Víme, že před sebou máme spoustu práce. Musíme rychle zlepšit vozidlo na takovou úroveň, kde by mělo být," dodal Heidfeld. Při zkušebních jízdách mu vadil především fakt, že jeho formule se chovala po krátké době naprosto odlišně.

"Nechci zacházet do detailů, ale stabilita vozu je hodně rozhozená. Udělali jsme také změny v aerodynamice, ale stále to není ono," uzavřel pilot, jenž vloni obsadil v konečném pořadí pátou pozici.

reklama