reklama

Heidfeld u Renaultu končí. Nahradí jej Senna

Poslední závod Heidfelda za Renault dopadl neslavně. Monopost německého pilota začal v Maďarsku hořet Poslední závod Heidfelda za Renault dopadl neslavně. Monopost německého pilota začal v Maďarsku hořet autor: Reuters
Výkony německého pilota měly klesající tendenci

Kolín nad Rýnem - Po nevydařených výkonech v dosavadním průběhu sezony skončil v kokpitu týmu formule 1 Lotus Renault německý pilot Nick Heidfeld.

Pro nedělní Velkou cenu Belgie a s největší pravděpodobností i zbytek roku ho nahradí Bruno Senna, synovec tragicky zemřelé legendy Ayrtona Senny.

Čtyřiatřicetiletý Heidfeld nahradil v Renaultu vážně zraněného Poláka Roberta Kubicu a hned ve druhé Grand Prix sezony v Malajsii se blýskl třetím místem. Pak však měly jeho výkony klesající tendenci, a když nedokončil minulé dva závody, dočkal se veřejné kritiky od vedení týmu. Jeho nahrazení testovacím jezdcem Sennou pak bylo pouze otázkou času.

Čtěte také:
Změna u Renaultu. Heidfelda by měl nahradit Senna
S Mercedesem se prý vyhrát nedá. ´Má vina,´ říká Schumi

Spekulace ukončil Renault dnes, když sedmadvacetiletého Brazilce nominoval do Velké ceny Belgie spolu s Rusem Vitalijem Petrovem. Podrobnosti budou oznámeny ve čtvrtek.

Senna má za sebou z loňského roku 18 Velkých cen v kokpitu slabé Hispanie. V červencové Grand Prix Maďarska letos poprvé absolvoval páteční tréninkové jízdy za Renault.

Heidfeld tak v nejbližší době nerozšíří svou bilanci 184 závodů v mistrovství světa F1 a zůstane služebně nejstarším jezdcem, jenž dosud nevyhrál Grand Prix.

VC Maďarska: Button oslavil dvoustý závod výhrou, Heidfeld hořel VC Maďarska: Button oslavil dvoustý závod výhrou, Heidfeld hořel Prohlédněte zde

reklama