reklama

Hokej na Štvanici skončil. Skateboarding jede dál

Skatepark na pražské Štvanici. Skatepark na pražské Štvanici. autor: Aktuálně.cz
O víkendu se na Štvanici uskuteční 17. Mystic Sk8 Cup

Praha - Ačkoliv hokej na pražské Štvanici po zbourání legendárního zimního stadionu hned tak diváci neuvidí, přesto se na vltavském ostrově dočkají sportovní akce na nejvyšší úrovni.

Již tento víkend totiž v místním skateparku proběhne sedmnáctý ročník největšího skateboardového závodu v Česku, tradiční Mystic Sk8 Cup.

Jeho prestiž je letos o to vyšší, že byl pražský podnik zařazen do elitního programu světového skateboardového poháru, a tak se bude krom prize money ve výši třicet tisíc dolarů bojovat i o o body do SP.

Čtěte také: Marfuša, Avatar i pan podnikatel. Ti všichni vyrazili snowboardem přes vodu

Muži budou od pátku do neděle závodit v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick (nejlepší trik). Ženy pak budou soupeřit pouze v disciplíně streetstyle.

V současné době probíhá registrace jezdců, nicméně již teď je jisté, že se závodů zúčastní Dustin Dollin, Mike Vallely, Aaron Suski, David Gravette, Colin Provost či Chris Pfanner.

Čeští snowboardcrossaři slaví díky juniorce Samkové historický úspěch Čeští snowboardcrossaři slaví díky juniorce Samkové historický úspěch Prohlédněte zde

Potvrzených je i šest vítězů Mystic Sk8 Cupu z předcházejících let: Austin Seaholm (vítěz street 2003), Rodil Jr. (vítěz street 2004), Bastien Salabanzi (vítěz street 2005, street best trick 2006), Daniel Vieira (vítěz street 2007), Maxim Habanec (vítěz street 2010), Ivan Rivado (vítěz bowl 2010).

reklama