Castroneves se zařadil mezi legendy Indy 500. Vyhrál dvacet let po prvním triumfu

Helio Castroneves laví troumf ve 105. ročníku závodu Indianapolis 500 Helio Castroneves laví troumf ve 105. ročníku závodu Indianapolis 500 autor: IndyCar Media
Brazilský pilot Helio Castroneves vyhrál už počtvrté legendární závod na 500 mil v Indianapolisu. V dramatickém finiši nedělního závodu uhájil vedení před Španělem Alexem Palouem.

Byl to souboj generací. Zatímco Palou nedávno oslavil 24. narozeniny, Castroneves je o plných 22 let starší. Na oválu dlouhém 2,5 míle vyhrál poprvé před dvaceti lety a jeho letošní triumf přišel po dvanáctileté pauze.

Fascinovaní diváci v pravěku motorismu. Tak se v Indianapolisu jelo před 110 lety Fascinovaní diváci v pravěku motorismu. Tak se v Indianapolisu jelo před 110 lety Prohlédněte zde

V úvodu závodu kralovali závodnímu poli mladíci Rinus VeeKay a Colton Herta, s nimž se o vedení přetahoval domácí jezdec z Indiany Conor Daly.

Bylo to ale právě Daly, jehož havárie a následná žlutá fáze daly Castronevesovi šanci vrátit se do boje o vedení. Do něj se probojoval tři kola před koncem, když předjel Paloua. Na pořadí nic nezměnilo ani následné předjíždějí monopostů o kolo zpět.

Brazilec se tak zařadil mezi rekordmany závodu. Indy 500 čtyřikrát dosud vyhráli jen Američané A. J. Foyt, Al Unser senior a Rick Mears.