rav rav
Aktualizováno 24. 8. 2020 9:23
Takuma Sató vyhrál v neděli závod na 500 mil v Indianapolisu a nejslavnější oválový podnik tak ovládl podruhé v životě. Dvojnásobný mistr světa F1 Fernando Alonso obsadil 21. místo.
Takuma Sató slaví vítězství ve 104. ročníku závodu Indy 500
Takuma Sató slaví vítězství ve 104. ročníku závodu Indy 500 | Foto: Reuters

104. ročník Indy 500 poznamenala celá řada havárií. Japonský pilot si dojel pro vítězství pod žlutou vlajkou po nehodě Spencera Pigota. Sató na trati familiárně zvané "Stará cihelna" triumfoval už v roce 2017.

Alonso sice 500 mil Indianapolis na třetí pokus poprvé dokončil, ale stále mu chybí úspěch v tomto podniku, aby dovršil motoristickou trojkorunu. Tu vedle Indy 500 tvoří ještě triumf v závodě F1 v Monaku a ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Jediným jezdcem, který toho dosáhl, tak stále zůstává Brit Graham Hill.

Španělského pilota potrápila spojka. "Od začátku nás trápila stabilita monopostu. Na tom jsme zapracovali v boxech a po polovině závodu jsem se posunul na 15. místo. Pak přišly problémy se spojkou, které jsme nedokázali vyřešit. Po každé zastávce v boxech jsme museli vůz roztlačit. To nás v konečném součtu stálo kolo a o okruh zpět za vítězem jsme závod také dokončili," uvedl Alonso.