reklama

Další jezdec v kómatu. Brit Wilson v IndyCar těžce boural

Podívejte se na havárii Justina Wilsona na oválu v Poconu, po níž britský jezdec zemřel na následky poranění hlavy. YouTube
Podívejte se na havárii Justina Wilsona na oválu v Poconu, po níž britský jezdec skončil v péči lékařů s poraněním hlavy.

Pocono - Měsíc po pohřbu pilota formule 1 Julese Bianchiho je po poranění mozku v ohrožení život dalšího závodníka. Brit Justin Wilson narazil v noci na pondělí na oválu v americkém Poconu se svojí formulí IndyCar přímo do betonové zídky a nyní je v kómatu.

Bývalý pilot stájí formule 1 Minardi a Jaguar z roku 2003  a týmový kolega Tomáše Engeho z F3000 z roku 2001 doplatil na havárii Američana Sageho Karama. Wilsonovu hlavu trefil v plné rychlosti přes 300 km/h úlomek z rozbitého vozu, načež neřiditelný stroj narazil čelně do betonové zídky na vnitřní straně trati.

Záchranáři dlouhé minuty vyprošťovali 37letého Brita dlouhé minuty z poničeného vozu. I když byla zídka osazena bezpečnostní Safer bariérou, byl náraz velmi tvrdý.

Záchranářské práce na vozu Justina Wilsona:

Závodník byl okamžitě vrtulníkem transportován do nemocnice Lehigh Valley v blízkém Allentownu, kde leží v kómatu a bojuje o život.

"Wilson utrpěl během dnešního závodu v Poconu četná zranění hlavy. Momentálně leží v kómatu  v nemocnici Lehigh Valley Health Network Cedar Crest Hospital v Allentownu, kde podstupuje další vyšetření," stojí v oficiálním komuniké IndyCar.

Závod byl po havárii ve 179. z 200 kol po delší pauze restartován a pro vítězství si po dalším karambolu dojel americký pilot Ryan Hunter-Reay. Vedení si včerejším třetím místem udržel Kolumbijec Juan Pablo Montoya. Seriál IndyCar vyvrcholí poslední srpnovou neděli na okruhu v Sonomě.

reklama