reklama

Inženýři v pohotovosti: Španělskem začíná evropská sezona F1

McLaren není na takový výsledky zvyklý a chce se už v Barceloně odrazit od "středu tabulky" a vrátit se mezi týmy bojující o vítězství. McLaren není na takový výsledky zvyklý a chce se už v Barceloně odrazit od "středu tabulky" a vrátit se mezi týmy bojující o vítězství. autor: Reuters
Víkendová Velká cena Španělska odstartuje sedmidílné turné formule 1 po evropských okruzích.

Barcelona - Víkendová Velká cena Španělska v Barceloně odstartuje sedmidílné turné cirkusu formule 1 po evropských okruzích.

Pro týmy to znamená mnohem bližší kontakt s domácími základnami a rychlejší vývoj a dodávku nových dílů. Jenže tato fáze sezony je čím dál tím kratší. Od odletu do Singapuru dělí F1 letos pouze sedm Velkých cen.

McLaren věří v bod zvratu

Z blízkého kontaktu s továrnou chtějí těžit hlavně týmy, kterým začátek sezony vůbec nevyšel. V první řadě to je samozřejmě McLaren, jehož monopost MP4-28 je velký propadák.

Jak jinak ale nazvat situaci, kdy se tým podle výsledků prvních čtyř Velkých cen zpomalil v průměru o sedm desetin na monopost? Podobně je na tom už jen Williams a třeba taková Marussia se proti roku 2012 o půl vteřiny zrychlila.

Proto také britská stáj chystá pro Barcelonu celou řadu nových dílů. "Hlavní bude najít příčinu toho, proč jsme tak špatně začali. Nemůžeme přesně říct, kdy se nám to povede. Ale držíme si stále optimismus. Věřím, že jak se budeme blížit k letní pauze, bude to lepší a lepší," řekl Jonathan Neale, který patří do užšího vedení McLarenu.

Red Bull se musí vypořádat s pneumatikami

Čelo seriálu je velmi vyrovnané. I když první místo jezdeckého žebříčku okupuje Sebastian Vettel a jeho Red Bull vede Pohár konstruktérů, není to vůbec žádné suverénní panování.

Navíc šéf Christian Horner má špatné spaní z nové generace pneumatik Pirelli, které se na Red Bullu - třeba v poměru s Lotusem - dost rychle opotřebovávají.

"Máme velmi dobré auto, ale musíme dokonale poznat chování těchto pneumatik. Je to totiž dneska ve formuli 1 klíčová věc," řekl Horner britskému Autosportu.

Šokující vítězství obhajuje v Barceloně Pastor Maldonado. Ale myslet si, že by Williams dokázal zopakovat loňský šok, je jen holá fantazie.

Závodní víkend v Barceloně startuje pátečními dvěma tréninky, v sobotu je po třetím tréninku na programu kvalifikace. Samotná Velká cena Španělska formule 1 je na programu v neděli ve 14:00 hodin našeho času a sledovat živě ji můžete ZDE.

Den událost čas
Pátek první trénink 10:00
Pátek druhý trénink 14:00
Sobota třetí trénink 11:00
Sobota kvalifikace 14:00
Neděle Grand Prix 14:00

Pozn.: Všechny časy jsou uvedeny v SELČ.

reklama