reklama

Kubica jel jak o život, na Jänner rallye těsně porazil Pecha

Jak Robert Kubina málem havaroval na Jänner rallye 2014. youtube.com
O vítězí letošní Jänner rallye rozhodla až poslední rychlostní zkouška, v níž vyhrál Robert Kubica a v celkovém hodnocení soutěže porazil Václava Pecha i přes desetivteřinovou penalizaci.

Freistadt - O vítězí letošní Jänner rallye rozhodla až poslední rychlostní zkouška, v níž vyhrál Robert Kubica a v celkovém hodnocení soutěže porazil Václava Pecha i přes desetivteřinovou penalizaci za předčasný start o jednoho z měřených úseků.

Do závěrečné rychlostní zkoušky  prvního podniku evropského i českého šampionátu v automobilových soutěžích startoval Pech v Mini Cooperu S2000 1.6T s náskokem 11,8 vteřin před Polákem za volantem vozu Ford Fiesta RRC.

Expilot formule 1 ale využil "ušetřených" pneumatik a Pech na gumách bez vzorku neměl na trati mokré rychlostní vložky šanci. Polák vyhrál RZ s pořadovým číslem osmnáct o 31,7 vteřiny před Pechem a celou soutěž o 19,9 vteřiny.

Pech má plný počet domácích bodů

"Zvolil jsem špatné pneumatiky, což byla moje velká chyba. Vycházel jsem ze zkušenosti, kterou jsme udělali hodinu předtím na stejném úseku," uvedl Pech pro sport.cz. Může ho těšit alespoň plný bodový zisk v domácím šampionátu, do něhož nebyl Kubica přihlášen.

I přes nevydařený závěr byl se svými výkony vcelku spokojený. "Prohru s Kubicou neberu jako ostudu, ale mrzí, protože jsem před poslední rychlostní zkouškou vedl o téměř dvanáct sekund. Přitom jsme podali velmi dobrý výkon, svezení bylo parádní. Škoda toho konce, který mrzí," dodal Pech.

Kubica byl s přípravou na světovou rallye spokojený

Maximálně spokojený byl i Kubica, pro kterého byl Jänner testem na Rallye Monte Carlo, na níž se od 16. do 19. ledna představí s vozem nejvyšší kategorie WRC v barvách týmu M-Sport.

"Vyhrát při prvním startu zde ve Freistadtu, to je prostě velkolepé. Rallye byla mimořádně těžká. Neustále se měnící podmínky si ode mne vyžádaly skutečně všechno. Přijeli jsme sem, abychom testovali, a byl to veskrze dobrý test. Boj s Václavem byl neuvěřitelně těsný," řekl Kubica.

Třetí skončil domácí veterán Raimund Baumschlager se Škodou Fabia S2000. Za čtvrtým Rakušanem Harrachem se umístil druhý nejlepší český zástupce, jímž byl Jaromír Tarabus s alší Fabiíí S2000.

Jänner rallye, úvodní závod mistrovství Evropy a mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích:

1. Kubica, Szczepaniak (Pol./Ford Fiesta RRC) 2:26:42,4, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -19,9, 3. Baumschlager, Wicha (Rak./Škoda Fabia S2000) -1:38,9, 4. Harrach, Welsersheimb (Rak./Mitsubishi Lancer Evo IX R4) -3:00,3, 5. Tarabus, Trunkát (ČR/Škoda Fabia S2000) -3:39,6, 6. Aigner, Watzlová (Rak./Peugeot 207 S2000) -4:33,4, 7. Grjazin, Čumak (Lot./Ford Fiesta S2000) -6:27,4, 8. Odložilík, Tureček (ČR/Ford Fiesta R5) -7:16,3.

reklama