Kornfeil byl v kvalifikaci Moto3 desátý, Hanika až na 26.pozici

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 23. 4. 2016 16:33
Jakub Kornfeil obsadil desáté místo v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska silničních motocyklů třídy Moto3. Karel Hanika skončil na 26.pozici.
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: Gold & Goose Photography

Jerez - Jakub Kornfeil na Hondě obsadil desáté místo v kvalifikaci na Velkou cenu Španělska silničních motocyklů třídy Moto3. Karel Hanika se strojem Mahindra skončil na 26.pozici.

Pro svoji první pole position v kariéře si na okruhu v Jerezu dojel nováček Nicolo Bulega z Itálie na KTM.

Na jeho čas 1:46,223 minuty Kornfeil ztratil devět desetin vteřiny. Desáté místo ho zařadí na čtvrté místo na startovním roštu zítřejší Grand Prix. Hanika, jenž během kvalifikace spadl, se postaví o čtyři řady dál.

"Z dnešní kvalifikace mám dobrý pocit. Sice jsem se chtěl dostat na 1.46, ale i tak můžu být s nízkými sedmačtyřiceti spokojený. Zkoušel jsem to pořád znova a znova, ale ne a ne to tam padnout. Nevadí, desáté místo na startu není vůbec špatné," pochvaloval si Kornfeil.

Na první místo startovního roštu závodu elitní třídy MotoGP se postaví Valentino Rossi. Ital porazil o 122 tisícin vteřiny svého domácího týmového z Yamahy kolegu Jorgeho Lorenza. V první řadě je doplní další Španěl. Marc Marquez na Hondě.

Kvalifikace na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Jerezu:

Moto3: 1. Bulega (It./KTM) 1:46,223, 2. Binder (JAR/KTM) -0,213, 3. Navarro (Šp./Honda) -0,455, ...10. Kornfeil (ČR/Honda) -0,908, 26. Hanika (ČR/Mahindra) -1,607.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 1:42,408, 2. Folger -0,028, 3. Cortese (oba Něm./Kalex) -0,031.

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 1:38,736, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,122, 3. M. Márquez (Šp./Honda) -0,155.